A- A A+

افزایش 11درصدی پرداختهای غیر حضوری قبوض آب و فاضلاب شهری در استان خراسان شمالی

60 درصد از مشترکین آب و فاضلاب در استان خراسان شمالی قبوض آب و فاضلاب شهری را بصورت غیر حضوری پرداخت می نمایند

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی: 60درصد مشترکین شهری آب و فاضلاب استان خراسان شمالی قبوض  آب بهاء و فاضلاب بهاء خود را بصورت غیر حضوری پرداخت می نمایند.

سید ابراهیم علوی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت ضمن اعلام خبر فوق گفت : در ابتدای سال 90 فقط 49% مشترکین آب و فاضلاب قبوض آب بهاء خود را بصورت غیر حضوری پرداخت می نمودند. که با تدوین برنامه راهبردی شرکت مبنی بر افزایش این رقم  اطلاع رسانی و قراردادن مکانیزمهای تشویقی و اهداء جوایز در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود  این رقم در ابتدای سال 92 به 60% افزایش یافته است.

وی اظهار داشت : جهت افزایش این رقم تا پایان سال 1392 سامانه اینترنتی خدمات بر روی سایت شرکت آب و فاضلاب استان به آدرس www.abfankh.ir ایجاد شده است که  این امکان را برای مشترکین فراهم می کند که علاوه بر پرداخت قبوض از طریق دستگاه های خود پرداز، تلفن بانک و ... قبوض خود را از طریق سایت شرکت به صورت  اینترنتی پرداخت نمایند.

علوی در ادامه اشاره به سامانه اینترنتی خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب نمود و گفت: در راستای توسعه دولت الکترونیک و صرفه جویی در زمان و هزینه موضوع ارائه خدمات به صورت الکترونیکی در دستور کار قرار گرفت و فراخوان جهت ایجاد بستر لازم انجام گردید که پیشنهادات متعددی دریافت گردید و بهترین پیشنهاد که ایجاد سامانه اینترنتی خدمات مشترکین به تصویب رسید و در سایت شرکت این سامانه هم اکنون ایجاد شده که مشترکین با مراجعه به این سایت می توانند علاوه پرداخت غیر حضوری قبوض ، از سایر خدمات مانند کنترل مصرف آب، درخواست انشعاب و .... بهره مند شوند.

تاکید بر اجرای پروژه های سفر مقام معظم رهبری در شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی

تاکید مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی:  الویت اول در سال کاری جدید اجرای پروژه های سفر مقام معظم رهبری در زمان مقرر  می باشد

 

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شركت آب و فاضلاب استان خراسان شمالي : مهندس سيد ابراهيم علوي در اولين جلسه شوراي معاونين بر اولويت بندي كارها و پروژه ها در سال 1392 تاكيد نمود و گفت : اولويت اول در اين شركت اجراي پروژه هاي سفر مقام معظم رهبري است و تمام تلاشها بايد معطوف به اجراء و اتمام پروژه هاي سفر معظم له در زمان مقررگردد.

سيد ابراهيم علوي افزود در حال حاضر 3 پروژه فاضلاب در شهرهاي بجنورد ، آشخانه و اسفراين و 3 پروژه آبرساني از پروژه هاي  از محل سفر رهبري در حال اجراء هست. كه درسال1392 نیز  پروژه هاي آبرساني ساير شهرها به اين پروژه ها اضافه خواهد شد.

علوي اظهار داشت : تامين آب مورد نياز شهروندان نیز  در سال جاری از مهمترین اهداف شرکت می باشد. نبايد شهروندان كوچكترين دغدغه اي از اين بابت داشته باشند. وي افزود در حال حاضر سالانه بيش از 35 ميليون متر مكعب آب توليد و در اختيار شهروندان قرار مي گيرد.

علوی در ادامه گفت: در سال گذشته با  تلاش شبانه روزی همکاران محترم شرکت آب منطقه ای با اتمام پروژه هاي آبرساني به بجنورد و اسفراين از سد شیرین دره و بیدواز در حال حاضر آب 3 شهر بزرگ استان بجنورد ، شيروان و اسفراين از آبهاي سطحي که کیفیت بالایی دارد؛ تامين مي گردد. و آب شرب مابقي شهرهای استان از منابع آبي زيرزميني تامين مي گردد كه با توجه به كاهش بارندگي در سال جاري و افت آب منابع زيرزميني و همچنین گرم شدن هوا که به طبع افزايش مصرف آن ناشی می شود و باید از هم اکنون مدیریت تولید و مصرف آب صورت پذیرد و تدابیری جهت تامین آب مورد نیاز این شهرها اتخاذ گردد.

علوی تصریح کرد  در سنوات گذشته شاهد همکاری و همیاری شهروندان استان خراسان شمالی در میزان صرفه جویی در مصرف آب بودیم که در سال جاری نیز با توجه به شرایط آب و هوایی   این همکاریها همانند سنوات گذشته بیشتر خواهد شد تا بتوانیم سال 1392 را همانند سالهای گذشته بدون هیچ گونه کم آبی همانند سنوات گذشته پشت سر بگذاریم.

عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در سال 1391

تولید 33میلیون و 849 هزار مترمکعب آب و تصفیه بیش از 96 هزار متر مکعب فاضلاب در استان خراسان شمالی در سال 91

 

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی : مهندس سید ابراهیم علوی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی  در یک مصاحبه تلوزیونی با صدا سیمای خراسان شمالی اهم فعالیتهای این شرکت را درسال 91 تشریح کرد .

مهندس سید ابراهیم علوی گفت : شرکت آب و فاضلاب با یاری خداوند متعال و زحمات شبانه روزی پرسنل و همکاری مردم فهیم و مسئولان استای و شهرستانی توانست گامهای بسیار موثری در زمینه ارائه خدمات  آب و فاضلاب به شهروندان بردارد که مهمترین آنها در بخش آب  عبارتند از : برقراری آب در تمام فصول سال با توجه به گرمای فصل تابستان که به حول و قوه الهی هیچ گونه کمبود آب و نوبت بندی را در استان شاهد نبودیم و همچنین  نصب بیش از ده هزار انشعاب آب ، بیش از 67 هزار و 700 متر اصلاح و توسعه شبکه های آبرسانی ، اجرای بیش از 9000 متر خط انتقال آب ، تعویض 4270 کنتور خراب و معیوب آب در سطح استان ، باز سازی 2341  رشته انشعاب آب فرسوده  و استحصال  33 میلیون و 849 هزار متر مکعب آب که پس از گند زدایی و کلر زنی وارد شبکه آبرسانی در سطح استان شده است .

مهندس علوی همچنین در مورد عملکرد این شرکت در بخش فاضلاب هم گفت : اجرای بیش از 37 هزار متر توسعه شبکه فاضلاب در سه شهر بجنورد ، اسفراین و شیروان ، نصب 7800 فقره انشعاب جدید فاضلاب ، ویدئو متری 36 هزار متر از شبکه های فاضلاب و رفع اشکالات احتمالی ، و جمع آوری و تصفیه بیش از 8000 متر مکعب فاضلاب در هر ماه در دو شهر بجنورد و اسفراین از اهم فعالیتهای این شرکت در بخش فاضلاب بوده است .

مدیر عامل این شرکت در ادامه با اشاره به برنامه های سال 92 این شرکت گفت : با توجه به سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی ، اولویت های کاری این شرکت در سال 92 انجام  و تکمیل تعهدات ، مصوبات و پروژههای سفر معظم له به استان است که مهمترین آنها عبارتند از :احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه ، احداث تصفیه خانه فاضلاب شهرک فرهنگیان شهر بجنورد ، تکمیل شبکه فاضلاب شهر اسفراین و رسیدن به مرز 100 درصدی و تکمیل و ارتقاء خدمات آبرسانی در 13 شهر استان خواهد بود .

وی کل اعتبارات اختصاص یافته از سفر مقام معظم رهبری به بخش آب و فاضلاب استان را 320 میلیارد ریال عنوان نمود و افزود این اعتبار در طی سه سال به این شرکت ارائه خواهد شد که پروژههای مصوب در حال اجرا هستند و بر اساس اعتبارات پیش بینی شده پیش خواهند رفت .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1060 بازدید
1596 بازدید

1.27%
13.24%
2.37%
0.06%
0.17%
82.89%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):18
18 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 01-11-1399, 11:15