A- A A+

بیانیه سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران

بیانیه سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران
 

 شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی ، متعهد است که حریم شخصی کاربران خود را حفظ نماید. بدین منظور خود را ملزم به رعایت  استانداردهای جهانی مورد نیاز در جمع‌آوری و حفاظت داده‌ها،
می‌داند.

  مشاهده صفحات وب‌سایت‌ ما نیازمند دادن اطلاعات از سوی کاربران نمی‌باشد، اما برخی موارد از جمله ارائه خدمات بصورت الکترونیکی  وغیر حضوری مستلزم دریافت اطلاعات شخصی شما بوده  و پس از
تحلیل اطلاعات این خدمات به شما ارائه می‌گردد.


آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی ، در تمامی این موارد متعهد به حفظ اطلاعات شخصی شما می‌باشد و به هیچ وجه اطلاعات فردی و شخصی کاربران خود را افشا نمیکند.

ما حفظ امنیت اطلاعات شخصی شما را امری بسیار جدی و مهم می دانیم و در  پورتال  خود از سیاستهای امنیتی و فناوری هایی استفاده می کنیم که برای محافظت از اطلاعات شخصی طراحی شده اند.

همچنین از روشها و دستورالعملهای امنیتی سختی که قوانین حفظ حریم خصوصی کاربران به آنها نیاز دارد، پیروی می کنیم.این روشهای محافظتی ذخیره سازی، استفاده و انتشار همه اطلاعات شما را دربر می
گیرد و از دسترسی و استفاده غیر مجاز از این اطلاعات جلوگیری می کند.

در بخش پیوندها، پیوندهای  فعال به وب سایتهای دیگر وجود دارد که متعلق به سازمانها و شرکتهای دیگر هستند. این وب سایتها قوانین و کوکیهای مختص خودشان را دارند که ما پیشنهاد می کنیم قبل از
استفاده از این وب سایتها آنها را مطالعه کنید.

گزارشات دستگاه

گزارشات بخش آب 

     1- اسامی و مشخصات آزمایشگاه های آب 

     2- اقلام پایه 

گزارشات بخش فاضلاب

      1- اسامی و مشخصات آزمایشگاه های فاضلاب

      2- اقلام پایه

گزارشات پروژه های شهرستان ها 

      1- بجنورد

      2- اسفراین

      3- شیروان

      4- فاروج

      5- مانه سملقان

      6- جاجرم

دستورالعمل بروزرسانی پورتال

کلیه راهبران زیرسایتهای شرکت موظف میباشند علاوه بر رعایت کامل مفاد توافق نامه سطح خدمات سایت شرکت به شرح ذیل موارد دستورالعمل بروزرسانی را نیز به صورت کامل اجرا نمایند.

1- عنوان مطالب :

یک عنوان توصیفی شامل ۵ تا ۸ کلمه که کلمات کلیدی اصلی سایت شما را شامل باشند، انتخاب کنید. عنوان، اولین چیزی است که مردم با آن در موتورهای جستجو مواجه می شوند. توجه کنید که وجود کلمات فارسی با استاندارد یونیکد توسط موتور جستجوی گوگل شناسائی می شودمهمترین کلمات کلیدی سایت خود را در ابتدای عنوان سایت خود قرار دهید.
نکاتی که هنگام درج عنوان باد مد نظر بگیرید:
شامل کلمات کلیدی محتوی و عکس های آن صفحه باشد.
از کاما استفاده نکنید.
از نظر گرامری جمله بندی آن درست باشد، فقط ترکیب کلمات نباشد.
از کلماتی که توسط موتورها منع می شود استفاده نکنید.
- تگ Alt  : هنگام درج عکس و لینک حتما کادر مربوط به عنوان (title)را درج نمایید. این خصوصیت اجازه می دهد یک متن جایگزین مطابتان شود تا اگر به هر دلیلی تصویرتان نمایش داده نشد متنی که در تگ alt گذاشته اید نمایش داده شود.
 

2- درج کلمات کلیدی سایت

 

- موتورهای جستجو برای این بخش ارزش زیادی قائل هستند و در رتبه بندی سایت شما تاثیر دارد. کلمات کلیدی را با کاما از یکدیگر جدا کنیدبا این روش در حداقل جا، امکان ترکیبات متنوعی از کلمات کلیدی سایت شما گنجانده خواهد شد.
- نسبت کلمات کلیدی به سایر کلمات در یک صفحه را چگالی یا تراکم کلمات کلیدی می نامند. مثلا اگر شما ۱۰۰ کلمه در یک صفحه دارید و چهارعدد از آنها جزو کلمات کلیدی سایت شما هستند، چگالی کلمات کلیدی آن صفحه ۴% است. سعی کنید که چگالی حدود ۳ تا ۲۰ درصد برای کلمات کلیدی مهم سایت خود را تنظیم کنید.
- کلمات کلیدی خود را ترکیبی انتخاب نمایید.
- کلماتی که حدس می زنید توسط موتورهای جستجو بیشتر سرچ می شوند را بنویسید.
- حتما کلمات کلیدی را با کاراکتر , از هم جدا نمایید.
- کلمات کلیدی از متن همان صفحه انتخاب شود.
- عنوان صفحه خود را حتما در کلمات کلیدی بنویسید.

3- قالب کلی نگارش متن

 

1 عنوان اصلی Tahoma 18 B
B_Nazanin 20 B
2 عنوان فرعی Tahoma 16 B
B_Nazanin 18 B
3 رنگ عناوین آّبی با کد (  #0A83BD )
4 رنگ متن پاراگراف  مشکی
4 متن پاراگراف ها Tahoma 12
B_Nazanin 16
5 مطالب لیستی لیست های شماره دار و بدون شماره
6 ترازبندی متن Justify,Direction:RTL
7 متون انگلیسی Time New Roman 14

 

 

 

 

 4- توضیحات

این توضیحات بین ۲۵ تا ۳۰ کلمه را شامل می شود که در موتورهای جستجو در زیر URL نمایش داده می شود بنابراین باید توضیحاتی را بنویسید که نشان دهنده محتوای سایت شما باشد.

5- ارتباط متقابل

موتورهای جستجو مخصوصا گوگل به تعدد ارتباط ها به سایت شما حساس هستند و آنرا در رتبه سایت شما اثر می دهند ، بنابراین بهتر است یک صفحه از لینک های مفید در سایت خود ایجاد کنید و سایت هائی که در موتورهای جستجو رتبه خوبی دارند را در آن صفحه معرفی نمائید و از سایت های دیگر بخواهید که لینک آدرس سایت شما را در سایت خود بگذارند.

6- ارتباط بین صفحات

- در صفحات محتوایی خود آنگونه کار کنید که کسی که به هر طریق وارد آن صفحه می شود نتواند خارج شود (مدت زمان حضور افراد را در سایت خود بالا ببرید با قرار دادن مطالب جالب و کاربردی).
- از لینک های داخل صفحه ای آنگونه استفاده کنید که بازدید کننده سایت از دکمه های Back و Forward نرم افزار استفاده نکند.

۷- نکات تبدیل فایل به

یکی از راه های افزایش بازیابی اطلاعات مندرج در وب سایت توسط موتورهای کاوش ، غنی کردن فایل های محتوا می باشد. محتواهای PDF که از فرمت های دیگر (مثل word ، power point و ...) استخراج می گردد ، بهتر است شرایط ذیل را دارا باشد:
- قبل از تبدیل فایل word به PDF از استاندارد بودن فونت های بکار رفته در فایل word اطمینان حاصل فرمایید.
- از نرم افزارهای استاندارد برای تبدیل فایل ها به PDF استفاده شود که قابلیت پشتیبانی از فونت های فارسی را داشته باشند.
- متن فایل های PDF با استفاده از ابزار های جستجوی درون متنی نرم افزار Acrobat قابل جستجو باشد.

8- حجم فایل ها

فایل هایی که در سایت بارگذاری می شوند به صورت فشرده و حجمی کمتر از 30 مگابایت داشته باشند.

۹-صفحه ارتباط با... (تماس با ...)

برخی موتورهای جستجو، مخصوصا Yahoo ، اگر آدرس پستی شما در سایت نباشد ، سایت شما را لیست نمی کنند. حتما آدرس پستی را در سایت قرار دهید ، فقط قرار دادن آدرس صندوق پستی کافی نیست. تلفن های تماس و آدرس حوزه خود را درج نمایید..

10- زبان

زبان اصلی کلیه درگاه ها زبان فارسی است. صفحه خانگی و صفحه ورودی اصلی ، باید به زبان فارسی بارگذاری شود. در پرتال هایی که بصورت چند زبانه می باشند باید امکان تغییر زبان برای کاربران در تمامی صفحات فراهم شود.

13- نقشه سایت

- برای سایت خود نقشه تهیه کنید و لینک تمام بخش های مهم سایت را در نقشه سایت قرار دهید.
- نقشه سایت را باید در صفحه اول سایت خود قرار داد چون برخی موتورهای جستجو فقط صفحه اول سایت را بازدید می کنند

 

پويش-ا-ب-ايران

دانلود فایل پویش آ_ب_ایران

افزونه های اختصاصی افراد کم بینا

طبق کلیه آمارهای جهانی، تعداد افراد دچار اختلالات پایدار بینایی که به درصدهای مختلف دارای حس بینایی هستند، بسیار بیشتر از افراد نابینا است و در واقع ۸۰ درصد افراد آسیبمند بینایی را کمبینایان تشکیل میدهند. این افراد متناسب با میزان بینایی خود از مشکلات کمتری نسبت به نابینایان برخوردارند. لذا جهت ارائه خدمات به این قشر از هموطنان عزیر در زیر چند افزونه قابل استفاده در نرم افزار های مرورگر کروم و فایر فاکس جهت استفاده این قشر از افراد معرفی می شوند. 

قابل ذکز است افزونه ها در واقع ابزار هایی هستند که به شما در هر صفحه خدماتی می دهند و به ازای مرورگر های مختلف دارای نام ها و کاربری های مختلفی هستند . 

 

افزونه Magnifying Glass (Hover Zoom) برای مرورگر chrome

این افزونه قابلیت بزرگ نمایی صفحه سایت را بدون هیچ گونه اختلال برای کاربر فراهم می نماید.  جهت استفاده از این افزونه با مرورگر کروم خود به صفحه لینک زیر مراجعه نمایید و از طریق دکمه "ADD To Chrome"  این افزونه را به مرورگر خود اضافه نمایید سپس در کنار دکمه منوی مرورگر یک علامت ذره بین اضافه خواهد شد . بعد از اضافه شدن آن هر صفحه ای که باز نمایید و آن دکمه را بفشارید و بر روی صفحه با حرکت ماوس پیمایش انجام دهید مکان مورد نظر به صورت بزرگ نمایی شده نمایش داده خواهد شد .  جهت مشاهده صفحه دریافت این افزونه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید . 

صفحه افزونه در سایت افزونه های گوگل کروم 

 

 

افزونه Magnifying Glass (Hover Zoom) برای مرورگر فایرفاکس

این افزونه قابلیت بزرگ نمایی صفحه سایت را بدون هیچ گونه اختلال برای کاربر فراهم می نماید.  جهت استفاده از این افزونه با مرورگر فایرفاکس خود به صفحه لینک زیر مراجعه نمایید و از طریق دکمه "ADD To Firefox"  این افزونه را به مرورگر خود اضافه نمایید سپس در کنار دکمه منوی مرورگر یک علامت ذره بین اضافه خواهد شد . بعد از اضافه شدن آن هر صفحه ای که باز نمایید و آن دکمه را بفشارید و بر روی صفحه با حرکت ماوس پیمایش انجام دهید مکان مورد نظر به صورت بزرگ نمایی شده نمایش داده خواهد شد .  جهت مشاهده صفحه دریافت این افزونه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید . 

صفحه افزونه در سایت افزونه های فایرفاکس

 

 

 

 

نرم افزار صفحه خوان (Screen reader)

نرم افزار صفحه خوان (Screen reader)

 

«صفحه خوان» یا «Screen reader»، به نرم افزاری اطلاق می‌شود که امکان خوانده شدن متون نوشته شده در صفحات مختلف رایانه را برای کاربران فراهم می‌کند. هر کدام از نرم‌افزار‌هایی که در دسته صفحه خوان‌ها طبقه بندی می‌شوند، ویژگی‌های منحصر به خود را دارند که کاربران می‌توانند با توجه به نیاز‌ها و نوع استفاده‌شان از رایانه، اقدام به انتخاب و نصب یکی از آن‌ها بر روی رایانه‌شان کنند. در میان کاربران ایرانی، با توجه به میزان پشتیبانی از زبان فارسی و سهولت دسترسی کاربران، دو صفحه‌خوان، بیش از سایر صفحه‌خوان ها مورد توجه واقع شده اند که در زیر، امکان دانلود هر دو آن‌ها فراهم شده است:

 صفحه‌خوان «JAWS»:


این صفحه‌خوان، از جمله محبوب‌ترین‌ها در گروه خود در دنیا به حساب می‌آید و بیش از ربع قرن است که کاربران، از سراسر دنیا، برای استفاده از رایانه بهره می‌گیرند. در ایران، به دلیل بالا بودن قیمت نرم‌افزار و نبود امکان خرید از بازار‌های جهانی، کاربران ترجیح می‌دهند از نسخه ی «قفل شکسته»‌ی این نرم‌افزار استفاده کنند. در زیر، لینک دانلود نسخه‌های ۳۲ و ۶۴ بیتی از ویرایش ۲۰۱۹ صفحه‌خوان JAWS برای دانلود قرار داده شده است. کافی است کاربران، پس از دانلود و نصب نسخه متناسب با سیستم عامل رایانه ی خود، از پوشه ی «Crack»، پرونده ی موجود را انتخاب کرده و با پرونده ای همنام که در نشانی: C:\program files\freedom scientific\jaws\17 وجود دارد، جایگزین کنند تا امکان استفاده ی تمام و کمال از این صفحه‌خوان فراهم شود.

در هر نسخه از ویندوز، لازم است برای سر‌انجامِ درستِ این کار، عملیات جانبی انجام پذیرد که در زیر به تفصیل به آن اشاره می‌کنیم:

از پوشه ی crack فایل exe را کپی کنید و در حالی که جاز ۲۰۱۹ بسته است، در مسیر نصب جاز مانند گذشته با فایل اصلی جایگزین نمایید.
۲. از همان پوشه ی crack بر روی فایل cer دکمه ی applications را بزنید یا راست کلیک کنید و گزینه ی install certificates را انتخاب کنید. اکنون یک کادر ظاهر می شود.

۳. گزینه ی دوم یعنی local machine را انتخاب کنید و با دکمه ی next به مرحله ی بعد بروید.

۴. در این مرحله، دوباره گزینه ی دوم یعنی place all certificates in the following store را انتخاب کنید و دکمه ی brows را فعال کنید. اکنون پنجره ی جدیدی به نام select certificates store باز می شود.

۵. در این مرحله، از ساختار درختی یا tree view مجددا گزینه ی دوم یعنی trusted root certification authority را انتخاب کنید و برای تأیید، دکمه ی OK را فعال کنید.

۶. اکنون دکمه ی next و سپس دکمه ی finish را فعال کنید.

۷. چند ثانیه صبر کنید. در آخرین مرحله، سیستم پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن عملیات به شما نمایش می دهد. برای تأیید، دکمه ی OK را فعال کنید.

کاربرانی که در نسخه های قبلی jaws یعنی ورژن ۲۰۱۸ به پایین، نیازمند پشتیبانی JAWS از زبان فارسی هستند، پس از نصب این برنامه، لازم است بسته ی «Fix Persian character for jaws» را هم نصب کنند. این برنامه، از نصب کننده ای معمولی بهره می‌گیرد. فقط لازم است که در مرحله ی دوم نصب، کاربر شماره ی نسخه ی صفحه‌خوان خود را در فیلد مربوطه وارد کند. مثلا، چنانچه از JAWS پیشنهادی این وبسایت استفاده کرده باشید، لازم است عدد ۱۷ را در فیلد متناظر وارد کنید تا برنامه به درستی نصب شود.

در مواجهه با برخی از کارت‌های گرافیکی، نرم‌افزار JAWS قادر به بر‌قراری ارتباط لازم نیست و برنامه به درستی کار نمیکند. در چنین مواقعی، وصله ی نرم افزاری «Video Intercept Manager» می‌تواند به رفع مشکل کمک کند.

«Convinient OCR»، از دیگر ابزارهایی است که در این بسته ی نرم افزاری در اختیار کاربران قرار گرفته است. به کمک این ابزار، کاربران قادر خواهند بود صفحاتی را که به شکل گرافیکی طراحی شده اند و از دسترس صفحه خوان ها خارج اند، با استفاده از امکان «نویسه خوان نوری» یا OCR، به متون قابل خواندن تبدیل کنند.

 

صفحه‌خوان NVDA:

 

در میان صفحه خوان های بازار، صفحه‌خوان نو‌پای NVDA، به دلیل رایگان و متن‌باز بودن، در میان کاربران جایگاه ویژه ای به دست آورده است. صفحه‌خوانی با حجم ۱۵ مگابایت که به راحتی دانلود می‌شود و نصب آن، برای همه ی کاربران، با هم میزانی از دانش رایانه ای قابل انجام است. نه نیازی به Crack کردن دارد و نه لازم است کاربر، انواع و اقسام وصله‌ها و افزونه‌ها را نصب کند تا بتواند به درستی از برنامه استفاده کند. کافی است پس از نصب برنامه، با فشردن کلید‌های ins+ctrl+v، به صفحه Voice settings رفته و از میان زبان‌های پیشنهادی، زبان فارسی را انتخاب کنید. برای عکس‌العمل بهتر نرم‌افزار در برخورد با متون فارسی بهتر است همین پنجره، گزینه ی «Automatic language switching when supported» را غیر فعال کنید. در قسمت General هم این امکان فراهم شده که کاربران ایرانی، زبان نرم‌افزار را به فارسی تغییر دهند تا تمامی فرمان‌های صفحه‌خوان به صورت فارسی نمایش داده شود.

کاربران حرفه ای NVDA با توجه به متن‌باز بودن این برنامه، اقدام به طراحی افزونه‌هایی برای ایجاد امکانات تازه در این صفحه‌خوان کرده اند که کاربران علاقه مند می‌توانند این افزونه‌ها را هم از صفحه رسمی افزونه‌های NVDA دانلود و نصب کنند.

دانلود برنامه های جاز و NVDA و ابزار های جانبی آن.

دانلود jaws 2019 ورژن ۳۲ بیتی

حجم: ۵۷۶ مگابایت

دانلود jaws 2019 ورژن ۶۴ بیتی

حجم: ۶۲۸ مگابایت

دانلود کرک jaws 2019 ورژن ۳۲ بیتی

دانلود کرک jaws 2019 ورژن ۶۴ بیتی

دانلود OCR جاز حجم، ۱۷۳ مگابایت.

دانلود jaws video intercept 32 bit حجم، ۸۵٫۱ مگابایت.

دانلود jaws video intercept 64 bit حجم، ۸۸٫۷ مگابایت.

دانلود Fix Persian Character For Jaws-32 bit حجم، ۲٫۵۹ مگابایت.

دانلود Fix Persian Character For Jaws-64 bit حجم، ۳٫۰۴ مگابایت.

دانلود NVDA ورژن ۲۰۱۹٫۱٫۱

حجم: ۲۲ مگابایت

لینک افزونه های NVDA

سوالات متداول خدمات الکترونیک

1- نحوه اعتراض به صورتحساب صادره چگونه می باشد ؟

مشترکین محترم باید آخرین قبض صادره را به همراه کارکرد کنتور داشته باشند و با مراجعه به میز خدمت الکترونیک از طریق وب سایت شرکت و یا هر یک از دفاتر پیشخوان درخواست خود را ثبت نمایند .

2- نحوه درخواست انشعاب را توضیح دهید ؟

متقاضیان محترم می توانند به میز خدمت الکترونیکی شرکت از طریق وب سایت و یا دفاتر پیشخوان مراجعه نموده و با در دست داشتن فایل مدارک مورد نیاز درخواست خود را ثبت نمایند .

3- مدارک مورد نیاز انشعاب آب و فاضلاب برای ثبت درخواست الکترونیکی را اعلام نمایید ؟

فایل اسکن شده سند، پروانه ، کارت ملی ، قبض آب قدیمی یا ملک مجاور

4- نحوه اخذ تسویه حساب را توضیح دهید .

با در دست داشتن قبض آب بهاء و آخرین کارکرد می توان با مراجعه به میز خدمت الکترونیکی شرکت از طریق وب سایت و یا دفاتر پیشخوان اقدام نمود.

5- نحوه درخواست جابجایی کنتور را توضیح دهید .

جابجایی خارجی ممنوع می باشد برای جابجایی داخلی با در دست داشتن آخرین قبض پرداختی می توان با مراجعه به میز خدمت الکترونیکی شرکت از طریق وب سایت و یا دفاتر پیشخوان درخواست خود را ثبت نمود .

نشریه های داخلی

 

 

 شماره   عنوان  فرمت فایل  حجم فایل 
1 شماره 1  فایل PDF  287kb
 2 شماره 2   فایل PDF  149kb
 3 شماره 3   فایل PDF  415px
 4 شماره 4   فایل PDF  675kb
 5 شماره 5   فایل PDF  1669kb
 6 شماره 6   فایل PDF   415kb
 7 شماره 7   فایل PDF 361kb
 8 شماره 8   فایل PDF  1512kb
 9 شماره 9   فایل PDF  1684kb
 10 شماره 10   فایل PDF  1572kb
 11 شماره 11   فایل PDF  1572kb
 12 شماره 12   فایل PDF  996kb
       
       
       
       

 

 

 

نمودار سازمانی شرکت آب و فاضلاب خرااسان شمالی

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1640625
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
622 بازدید
2627 بازدید
5229 بازدید
5229 بازدید
58105 بازدید
31806 بازدید
1640625 بازدید

پیش بینی امروز
1080

1.32%
11.44%
2.49%
0.06%
0.18%
84.51%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):18
18 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : شنبه 05-07-1399, 11:40