A- A A+

پويش-ا-ب-ايران

دانلود فایل پویش آ_ب_ایران

افزونه های اختصاصی افراد کم بینا

طبق کلیه آمارهای جهانی، تعداد افراد دچار اختلالات پایدار بینایی که به درصدهای مختلف دارای حس بینایی هستند، بسیار بیشتر از افراد نابینا است و در واقع ۸۰ درصد افراد آسیبمند بینایی را کمبینایان تشکیل میدهند. این افراد متناسب با میزان بینایی خود از مشکلات کمتری نسبت به نابینایان برخوردارند. لذا جهت ارائه خدمات به این قشر از هموطنان عزیر در زیر چند افزونه قابل استفاده در نرم افزار های مرورگر کروم و فایر فاکس جهت استفاده این قشر از افراد معرفی می شوند. 

قابل ذکز است افزونه ها در واقع ابزار هایی هستند که به شما در هر صفحه خدماتی می دهند و به ازای مرورگر های مختلف دارای نام ها و کاربری های مختلفی هستند . 

 

افزونه Magnifying Glass (Hover Zoom) برای مرورگر chrome

این افزونه قابلیت بزرگ نمایی صفحه سایت را بدون هیچ گونه اختلال برای کاربر فراهم می نماید.  جهت استفاده از این افزونه با مرورگر کروم خود به صفحه لینک زیر مراجعه نمایید و از طریق دکمه "ADD To Chrome"  این افزونه را به مرورگر خود اضافه نمایید سپس در کنار دکمه منوی مرورگر یک علامت ذره بین اضافه خواهد شد . بعد از اضافه شدن آن هر صفحه ای که باز نمایید و آن دکمه را بفشارید و بر روی صفحه با حرکت ماوس پیمایش انجام دهید مکان مورد نظر به صورت بزرگ نمایی شده نمایش داده خواهد شد .  جهت مشاهده صفحه دریافت این افزونه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید . 

صفحه افزونه در سایت افزونه های گوگل کروم 

 

 

افزونه Magnifying Glass (Hover Zoom) برای مرورگر فایرفاکس

این افزونه قابلیت بزرگ نمایی صفحه سایت را بدون هیچ گونه اختلال برای کاربر فراهم می نماید.  جهت استفاده از این افزونه با مرورگر فایرفاکس خود به صفحه لینک زیر مراجعه نمایید و از طریق دکمه "ADD To Firefox"  این افزونه را به مرورگر خود اضافه نمایید سپس در کنار دکمه منوی مرورگر یک علامت ذره بین اضافه خواهد شد . بعد از اضافه شدن آن هر صفحه ای که باز نمایید و آن دکمه را بفشارید و بر روی صفحه با حرکت ماوس پیمایش انجام دهید مکان مورد نظر به صورت بزرگ نمایی شده نمایش داده خواهد شد .  جهت مشاهده صفحه دریافت این افزونه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید . 

صفحه افزونه در سایت افزونه های فایرفاکس

 

 

 

 

نرم افزار صفحه خوان (Screen reader)

نرم افزار صفحه خوان (Screen reader)

 

«صفحه خوان» یا «Screen reader»، به نرم افزاری اطلاق می‌شود که امکان خوانده شدن متون نوشته شده در صفحات مختلف رایانه را برای کاربران فراهم می‌کند. هر کدام از نرم‌افزار‌هایی که در دسته صفحه خوان‌ها طبقه بندی می‌شوند، ویژگی‌های منحصر به خود را دارند که کاربران می‌توانند با توجه به نیاز‌ها و نوع استفاده‌شان از رایانه، اقدام به انتخاب و نصب یکی از آن‌ها بر روی رایانه‌شان کنند. در میان کاربران ایرانی، با توجه به میزان پشتیبانی از زبان فارسی و سهولت دسترسی کاربران، دو صفحه‌خوان، بیش از سایر صفحه‌خوان ها مورد توجه واقع شده اند که در زیر، امکان دانلود هر دو آن‌ها فراهم شده است:

 صفحه‌خوان «JAWS»:


این صفحه‌خوان، از جمله محبوب‌ترین‌ها در گروه خود در دنیا به حساب می‌آید و بیش از ربع قرن است که کاربران، از سراسر دنیا، برای استفاده از رایانه بهره می‌گیرند. در ایران، به دلیل بالا بودن قیمت نرم‌افزار و نبود امکان خرید از بازار‌های جهانی، کاربران ترجیح می‌دهند از نسخه ی «قفل شکسته»‌ی این نرم‌افزار استفاده کنند. در زیر، لینک دانلود نسخه‌های ۳۲ و ۶۴ بیتی از ویرایش ۲۰۱۹ صفحه‌خوان JAWS برای دانلود قرار داده شده است. کافی است کاربران، پس از دانلود و نصب نسخه متناسب با سیستم عامل رایانه ی خود، از پوشه ی «Crack»، پرونده ی موجود را انتخاب کرده و با پرونده ای همنام که در نشانی: C:\program files\freedom scientific\jaws\17 وجود دارد، جایگزین کنند تا امکان استفاده ی تمام و کمال از این صفحه‌خوان فراهم شود.

در هر نسخه از ویندوز، لازم است برای سر‌انجامِ درستِ این کار، عملیات جانبی انجام پذیرد که در زیر به تفصیل به آن اشاره می‌کنیم:

از پوشه ی crack فایل exe را کپی کنید و در حالی که جاز ۲۰۱۹ بسته است، در مسیر نصب جاز مانند گذشته با فایل اصلی جایگزین نمایید.
۲. از همان پوشه ی crack بر روی فایل cer دکمه ی applications را بزنید یا راست کلیک کنید و گزینه ی install certificates را انتخاب کنید. اکنون یک کادر ظاهر می شود.

۳. گزینه ی دوم یعنی local machine را انتخاب کنید و با دکمه ی next به مرحله ی بعد بروید.

۴. در این مرحله، دوباره گزینه ی دوم یعنی place all certificates in the following store را انتخاب کنید و دکمه ی brows را فعال کنید. اکنون پنجره ی جدیدی به نام select certificates store باز می شود.

۵. در این مرحله، از ساختار درختی یا tree view مجددا گزینه ی دوم یعنی trusted root certification authority را انتخاب کنید و برای تأیید، دکمه ی OK را فعال کنید.

۶. اکنون دکمه ی next و سپس دکمه ی finish را فعال کنید.

۷. چند ثانیه صبر کنید. در آخرین مرحله، سیستم پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن عملیات به شما نمایش می دهد. برای تأیید، دکمه ی OK را فعال کنید.

کاربرانی که در نسخه های قبلی jaws یعنی ورژن ۲۰۱۸ به پایین، نیازمند پشتیبانی JAWS از زبان فارسی هستند، پس از نصب این برنامه، لازم است بسته ی «Fix Persian character for jaws» را هم نصب کنند. این برنامه، از نصب کننده ای معمولی بهره می‌گیرد. فقط لازم است که در مرحله ی دوم نصب، کاربر شماره ی نسخه ی صفحه‌خوان خود را در فیلد مربوطه وارد کند. مثلا، چنانچه از JAWS پیشنهادی این وبسایت استفاده کرده باشید، لازم است عدد ۱۷ را در فیلد متناظر وارد کنید تا برنامه به درستی نصب شود.

در مواجهه با برخی از کارت‌های گرافیکی، نرم‌افزار JAWS قادر به بر‌قراری ارتباط لازم نیست و برنامه به درستی کار نمیکند. در چنین مواقعی، وصله ی نرم افزاری «Video Intercept Manager» می‌تواند به رفع مشکل کمک کند.

«Convinient OCR»، از دیگر ابزارهایی است که در این بسته ی نرم افزاری در اختیار کاربران قرار گرفته است. به کمک این ابزار، کاربران قادر خواهند بود صفحاتی را که به شکل گرافیکی طراحی شده اند و از دسترس صفحه خوان ها خارج اند، با استفاده از امکان «نویسه خوان نوری» یا OCR، به متون قابل خواندن تبدیل کنند.

 

صفحه‌خوان NVDA:

 

در میان صفحه خوان های بازار، صفحه‌خوان نو‌پای NVDA، به دلیل رایگان و متن‌باز بودن، در میان کاربران جایگاه ویژه ای به دست آورده است. صفحه‌خوانی با حجم ۱۵ مگابایت که به راحتی دانلود می‌شود و نصب آن، برای همه ی کاربران، با هم میزانی از دانش رایانه ای قابل انجام است. نه نیازی به Crack کردن دارد و نه لازم است کاربر، انواع و اقسام وصله‌ها و افزونه‌ها را نصب کند تا بتواند به درستی از برنامه استفاده کند. کافی است پس از نصب برنامه، با فشردن کلید‌های ins+ctrl+v، به صفحه Voice settings رفته و از میان زبان‌های پیشنهادی، زبان فارسی را انتخاب کنید. برای عکس‌العمل بهتر نرم‌افزار در برخورد با متون فارسی بهتر است همین پنجره، گزینه ی «Automatic language switching when supported» را غیر فعال کنید. در قسمت General هم این امکان فراهم شده که کاربران ایرانی، زبان نرم‌افزار را به فارسی تغییر دهند تا تمامی فرمان‌های صفحه‌خوان به صورت فارسی نمایش داده شود.

کاربران حرفه ای NVDA با توجه به متن‌باز بودن این برنامه، اقدام به طراحی افزونه‌هایی برای ایجاد امکانات تازه در این صفحه‌خوان کرده اند که کاربران علاقه مند می‌توانند این افزونه‌ها را هم از صفحه رسمی افزونه‌های NVDA دانلود و نصب کنند.

دانلود برنامه های جاز و NVDA و ابزار های جانبی آن.

دانلود jaws 2019 ورژن ۳۲ بیتی

حجم: ۵۷۶ مگابایت

دانلود jaws 2019 ورژن ۶۴ بیتی

حجم: ۶۲۸ مگابایت

دانلود کرک jaws 2019 ورژن ۳۲ بیتی

دانلود کرک jaws 2019 ورژن ۶۴ بیتی

دانلود OCR جاز حجم، ۱۷۳ مگابایت.

دانلود jaws video intercept 32 bit حجم، ۸۵٫۱ مگابایت.

دانلود jaws video intercept 64 bit حجم، ۸۸٫۷ مگابایت.

دانلود Fix Persian Character For Jaws-32 bit حجم، ۲٫۵۹ مگابایت.

دانلود Fix Persian Character For Jaws-64 bit حجم، ۳٫۰۴ مگابایت.

دانلود NVDA ورژن ۲۰۱۹٫۱٫۱

حجم: ۲۲ مگابایت

لینک افزونه های NVDA

نشریه های داخلی

 

 

 شماره   عنوان  فرمت فایل  حجم فایل 
1 شماره 1  فایل PDF  287kb
 2 شماره 2   فایل PDF  149kb
 3 شماره 3   فایل PDF  415px
 4 شماره 4   فایل PDF  675kb
 5 شماره 5   فایل PDF  1669kb
 6 شماره 6   فایل PDF   415kb
 7 شماره 7   فایل PDF 361kb
 8 شماره 8   فایل PDF  1512kb
 9 شماره 9   فایل PDF  1684kb
 10 شماره 10   فایل PDF  1572kb
 11 شماره 11   فایل PDF  1572kb
 12 شماره 12   فایل PDF  996kb
       
       
       
       

 

 

 

سوالات متداول خدمات الکترونیک

1- نحوه اعتراض به صورتحساب صادره چگونه می باشد ؟

مشترکین محترم باید آخرین قبض صادره را به همراه کارکرد کنتور داشته باشند و با مراجعه به میز خدمت الکترونیک از طریق وب سایت شرکت و یا هر یک از دفاتر پیشخوان درخواست خود را ثبت نمایند .

2- نحوه درخواست انشعاب را توضیح دهید ؟

متقاضیان محترم می توانند به میز خدمت الکترونیکی شرکت از طریق وب سایت و یا دفاتر پیشخوان مراجعه نموده و با در دست داشتن فایل مدارک مورد نیاز درخواست خود را ثبت نمایند .

3- مدارک مورد نیاز انشعاب آب و فاضلاب برای ثبت درخواست الکترونیکی را اعلام نمایید ؟

فایل اسکن شده سند، پروانه ، کارت ملی ، قبض آب قدیمی یا ملک مجاور

4- نحوه اخذ تسویه حساب را توضیح دهید .

با در دست داشتن قبض آب بهاء و آخرین کارکرد می توان با مراجعه به میز خدمت الکترونیکی شرکت از طریق وب سایت و یا دفاتر پیشخوان اقدام نمود.

5- نحوه درخواست جابجایی کنتور را توضیح دهید .

جابجایی خارجی ممنوع می باشد برای جابجایی داخلی با در دست داشتن آخرین قبض پرداختی می توان با مراجعه به میز خدمت الکترونیکی شرکت از طریق وب سایت و یا دفاتر پیشخوان درخواست خود را ثبت نمود .

نمودار سازمانی شرکت آب و فاضلاب خرااسان شمالی

تبیین برنامه های هفته صرفه جویی در مصرف آب یکم الی هفتم تیرماه

1487

جلسه هماهنگی برگزاری برنامه های هفته صرفه جویی در مصرف آب که از 1 الی 7 تیرماه سال جاری است با حضور مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی و رابطین روابط عمومی های امورهای تابعه این شرکت 22 خرداد ماه سال جاری در محل سالن شهید محمدی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی ، مجید ربانی مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی این شرکت در این جلسه به برنامه های هفته صرفه جویی در مصرف آب اشاره کرد و گفت : دیدار با امام جمعه بجنورد ، سخنرانی مدیر عامل در مراسم عبادی و سیاسی نماز جمعه ، چاپ پوستر ، بنر و بروشور با موضوع آب و آموزه های دینی و توزیع آن در نماز جمعه و دستگاههای اجرایی استان ، تقدیر از مشترکین کم مصرف با مراجعه به درب منازل آنها جهت تهیه گزارش و مصاحبه خبری توسط صدا و سیما از جمله برنامه های پیش بینی شده در این هفته است.

وی برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه استان ، بازدید مدیران روابط عمومی های استان از تصفیه خانه فاضلاب شهر بجنورد ، برگزاری مسابقه نقاشی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و راهپیمایی کودکان با شعار آب برای آینده حفظ شود و آغاز ارزیابی دستگاههای اجرایی استان در خصوص مدیریت مصرف آب در هفته صرفه جویی از دیگر برنامه های پیش بینی شده عنوان کرد.

ربانی اظهار کرد: امورهای تابعه شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی نیز به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب این برنامه ها را در سطح شهرستانی اجرا خواهند کرد.

سامانه حقوق شهروندی

.

متون آموزشی

متون آموزشی

ردیف

عنوان

فرمت فایل

حجم فایل

تاریخ درج

منبع

1

روش های بهینه مصرف آب

PDF

2306 KB

97/05/09

معاونت راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفای کشور

2

روش های بهینه سازی در مصرف آب

PDF

554 KB

97/05/09

معاونت بهره برداری آبفای خراسان شمالی

3

صد نکته در مدیریت مصرف آب شرب

PDF

92 KB

97/05/09

معاونت راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفای کشور

4

عادات خوب صرفه جویی در آب

jpg

368 KB

97/05/09

روابط عمومی آبفای خراسان شمالی

 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1519132
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
124 بازدید
1929 بازدید
4695 بازدید
4695 بازدید
2053 بازدید
23315 بازدید
1519132 بازدید

پیش بینی امروز
216

1.31%
10.89%
2.26%
0.06%
0.17%
85.30%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):14
14 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 11-04-1399, 08:03