A- A A+
  • اخبــار
  • اطلاعیــه
  • امریه سربازی
  • اعتبارات عمرانی

با سلام و احترام 

به استحضار می رساند متقاضیان امریه سربازی دارای برگ اعزام با تاریخ 99/12/01 می توانند تا تاریخ 99/09/30 به سامانه امریه سربازی وزارت نیرو به آدرس amriyeh.moe.gov.ir مراجعه و در سامانه مذکور ثبت نام نمایید.

اعتبارات عمرانی سال 1399 شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی

اعتبارات بودجه سال 1399 

تاریخ بروزرسانی : 1399/12/12

پیام مدیرعامل

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی : ارائه شیرآلات کم مصرف ، کشت صحیح و ارائه راهکار های صحیح مصرف از راههای اساسی نهادینه شدن مصرف آب خواهد بود

  • چاپ
  • ایمیل

999

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی : در سومین روز از هفته صرفه جویی آب ، مشاور مدیر عامل و مدیر روابط عمومی این شرکت با حجت الاسلام حسین عابدینی مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی دیدار و گفتگو کرد .

در این دیدار ابتدا منصور درتومی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آب شرب شهر های استان گفت : طبق گزارشاتی که از سوی مسئولین ذیربط اعلام شده بارشهای سال جاری تاثیر زیادی بر روی ذخایر آب استانی نداشته و علی رغم اینکه از نظر تامین آب شرب در استان مشکلی وجود ندارد اما نعمت های خداوند به اندازه در اختیار انسانها قرار داده شده و استفاده بیش از اندازه اسراف است و جزء گناهان کبیره می باشد .

منصور درتومی افزود : یکی از ظرفیت های بسیار بالای جامعه که مردم از بیانات آنها پیروی می نمایند ائمه جمعه و جماعت است و لذا یکی از راههای مهم در اعتلای فرهنگ صیح مصرف آب رهنمود ها و سفارشات ائمه جمعه در تریبون نماز جمعه است .

وی در ادامه گفت : کار های بسیار زیادی در راستای اعتلای فرهنگ آب در استان از سالیان قبل شروع شده و در حال انجام است که یکی از آنها رهنمود ها و سفارشات امامان جمعه و جماعت به مردم است که باعث شده در سالهای اخیر علی رغم افزایش جمعت شهر ها شاهد سیر نزولی سرانه مصرف آب در استان باشیم .

وی در ادامه صحبت های خواستار مساعدت و همکاری ائمه جمعه و جماعت در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب شد .

در ادامه این جلسه حجت الاسلام حسین عابدینی نیز گفت : آب زمینه خلقت است و باید مراقب مصرف آن باشیم زیرا اسراف در این نعمت لایزال الهی حرام می باشد .

حجت الاسلام عابدینی در صحبت های خود پیشنهاد هایی را جهت مصرف بهینه آب ارائه نمود و افزود اگر سازمانها و نهاد های ذیربط در کنار هم قرار بگیرند خواهند توانست معضل کمبود آب را در استان حل نمایند که این پیشنهاد ها عبارت بودند از : کاشت درختانی که نیاز به آب کمتری داردند در مناطق مختلف استان که این امر باعث نفوذ آب در زمین شده و از تبخیر آن جلوگیری خواهد نمود .

مدیریت در بخش کشاورزی و رفتن به سمت کشت محصولات با توجه به ظرفیت آبی استان و پرهیز از کشت گیاهانی که نیاز به آب فراروان دارند مانند کشت هندوانه و برنج و... که در حال حاضر در استان شاهد آن هستیم و همچنین ارائه شیرآلات کم مصرف بصورت رایگان و ارائه راهکار های صحیح مصرف آب به مردم .

در انتها ایشان اظهار داشتند در کلیه جلسات ، گرد همایی ها و... تا آنجایی که فرصت صحبت بوده در مورد مصرف بهینه آب بین روحانیون بحث شده و از انان خواسته شده تا با بیانات خود مردم را نسبت به کمبود منابع آبی آگاه سازند و آنان را به سمت مصرف بهینه سوق دهند و این روند در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت .

 

پنل اعضای سایت

آمار بازدید

امروز
دیروز
677 بازدید
2888 بازدید

زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):40
40 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15