A- A A+

712

مهندس رحیم میدانی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با مهندس سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان شمالی دیدار و گفتگو کرد

 روز چهار شنبه سوم اردیبهشت ماه ، مهندس رحیم میدانی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا وارد استان خراسان شمالی شد و در ابتدای این سفر با مهندس سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان شمالی با محوریت بررسی وضعیت آبی استان دیدار و گفتگو کرد .

استاندار خراسان شمالي در این ديدار که مدیران عامل شرکتهای آب و فاضلاب شهری ، روستایی و آب منطقه ای نیز حضور داشتند گفت : در اواخر سال گذشته اعتبارات خوبی به استان اختصاص داده شده که بیشتر این منابع در زمینه آب و راه هزینه خواهد شد و سعی شده در حد توان به تکمیل پروژه های نیمه تمام کمک شود و در توزيع اعتبارات اولويت به اتمام طرح هاي نيمه تمام يا پيشرفت فيزيكي 75 درصد داده شده است ، اما طرح هاي آب شرب در اولويت قرار دارند که همکاری بیش از پیش وزارتخانه نیز از درخواستهای ماست .

پرویزی با اشاره به استفاده بهینه از منابع آبی استان افزود : با توجه به شرايط آبي و افت منابع و ذخایر آبی سياست ما در استان هدايت سرمايه گذاران به بخش صنعت است و اگر سرمایه گذاری بخواهد کاری را انجام دهد که نیاز به آب داشته باشد او را به سرمایه گذاری در سایر بخشها راهنمایی میکنیم .

نماینده عالی دولت با مخاطب قرار دادن مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب شهری ، روستایی و شرکت آب منطقه ای گفت : باید با برنامه ریزی های مستمر و ارزشمند در بهره برداري از آب دقت لازم را داشته باشید تا باعث افزايش بهره وري شود .

معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا نيز در اين ديدار با تاکید بر ارتقاء بهره وری در بخش آب گفت :در اين استان بيشترين مصرف آب در بخش كشاورزي است و این در صورتی که بهره برداری و بهره وری در بخش کشاورزی در این استان و همچنین در كل كشور خيلي پائين بوده و قابل مقايسه با ساير كشور ها نيست و این امر نیازمند برنامه های جدید و نو و کنار گذاشتن روشهای سنتی و قدیمی در جهت ارتقاء بهره وری در بخش آب است .

ميداني با تاکید بر نقش استانداران درخصوص ارتقاء بهره وري آب خواستار توقف کشاورزی به روشهای سنتی و رفتن به سمت کشاورزی مدرن و صنعتی که نیاز به آب بسیار کمی دارد شد .

وی همچنین توجه به جمع آوری و تصفیه بهداشتی فاضلاب را از مهمترین شاخصهای بهداشت و سلامت جامعه برشمرد و افزود : شاخص بهره مندی مردم استان خراسان شمالی از خدمات فاضلاب شهری نسبت به میانگین کشوری در سطح بسیار پایینی است که در این زمینه نیز باید کارهای اساسی صورت گیرد ، که استفاده از پتانسیل بخش خصوصی در این زمینه می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف نماید .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
12190 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):27
27 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 27-02-1400, 08:04