A- A A+

03

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی : مهندس سید ابراهیم علوی مدیر عامل این شرکت گفت : با توجه به برودت هوا و افت شدید دما در چند روز اخیر امکان یخ زدگی تاسیسات آب و فاضلاب مشترکین دور از انتظار نیست لذا از مشترکین محترم خواهشمندیم تاسیسات آب و فاضلاب منازل خود را از قبیل کنتور آب و لوله های آب و فاضلاب که در مجاورت هوای آزاد قرار دارند با وسایلی همچون پشم شیشه ، پتو ، گونی و ... عایق بندی نمایند تا دچار قطعی آب ، ترکیدگی و گرفتگی لوله های فاضلاب منازل نگردند .

مهندس علوی پشم شیشه را بهترین عایق جهت جلوگیری از یخ زدگی تاسیسات آب و فاضلاب خواند و افزود پشم شیشه تنها عایقی است که می تواند در دمای زیر 10 درجه سانتیگراد هم از یخ زدگی تاسیسات جلوگیری نماید .

علوی از مشترکین محترم خواست در صورت بروز یخ زدگی تاسیسات آب و فاضلاب از ریختن آب جوش و گرفتن حرارت مستقیم بر روی لوله ها و کنتور جدا خود داری نمایند زیرا این عمل باعث ترکیدگی کنتور آب و لوله ها خواهد شد و توصیه می شود با صبر و حوصله از آب ولرم ، حرارت غیر مستقیم و سشوار استفاده شود.

وی افزود : مشترکین محترم می توانند در صورت عدم موفقیت جهت رفع یخ زدگی با سامانه متمرکز 122 تماس حاصل نمایند در این سامانه مشکل ثبت و برای رسیدگی در دستور کار قرار می گیرد و در اولین فرصت اکیپ رفع اتفاق جهت راهنمایی به محل اعزام می گردد ، لذا برای پیگیری مشکل نیازی به تماس مجدد نیست زیرا این موضوع موجب افزایش شدت ترافیک تماسها شده و امکان ارتباط دیگر شهروندان را با سامانه 122 ناممکن می سازد .

وی در پایان از مشترکین محترم خواست تا با عایق بندی مناسب تاسیسات آب و فاضلاب علاوه بر جلوگیری از یخ زدگی و بروز مشکلاتی مانند قطعی آب از پرداخت هزینه های اضافی نیز پیشگیری نمایند زیرا مطابق با بند 38-4 آیین نامه عملیاتی و شرایط عمومی تعرفه های آب و فاضلاب ، هزینه های مربوط به تعویض کنتور و تعمیرات از مشترکین محترم دریافت خواهد شد .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1513 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):18
18 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 04-09-1399, 08:17