A- A A+

واگذاری 11 هزار انشعاب آب و فاضلاب در خراسان شمالی

  • چاپ
  • ایمیل

72

در هشت ماهه نخست سال جاری نزدیک به 11 هزار انشعاب آب وفاضلاب در استان خراسان شمالی واگذار شده است

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی ، مهندس سید ابراهیم علوی مدیر عامل این شرکت گفت : در طول هشت ماهه اول سال‌جاری و با کوشش شبانه‌روزی پرسنل خدوم کارهای ارزنده‌ای در بخش‌های آب و فاضلاب در شهرهای استان به انجام رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در خصوص واگذاری انشعاب آب درهشت ماهه نخست سال جاری با واگذاری بالغ بر 6 هزار و 170 فقره انشعاب جدید آب به متقاضیان در سطح استان که کل انشعابات آب به 160 هزار و 60 فقره رسیده و نزدیک به 100 درصد جمعیت شهری استان از آب شرب بهداشتی و سالم برخوردارند.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب استان در خصوص توسعه و اصلاح شبکه آب استان نیز گفت: این شرکت در 9 ماهه اول سال 92 بالغ بر 51 کیلومتر توسعه شبکه، اصلاح شبکه و خط انتقال اجرا کرده است.

وی در ادامه گفت : با توجه به لزوم بهینه سازی روند تولید، توزیع و مصرف آب در سال جاری 2 هزار 735 کنتور خراب آب به صورت رایگان تعویض شده است.

وی در ادامه با اشاره به قدمت بالای شبکه توزیع و انشعابات آب افزود : بیشترین هدر رفت آب در استان مربوط به کنتورهای خراب و انشعابات فرسوده می باشد که در راستای کاهش هدر رفت آب در استان علاوه بر تعویض به موقع کنتورهای آب خراب ، 1278 فقره انشعابات فرسوده آب نیز اصلاح و باز سازی شده است .

علوی همچنین گفت : در مواقع بروز اتفاق و ترکیدگی شبکه های آبرسانی و انشعابات مشترکین در سطح شهر ها ، وجود شیرهای قطع و وصل آب بر بروی شبکه های آبرسانی امری ضروری است که این شرکت در همین راستا در سال جاری حدود 61 باب حوضچه شیر آلات در سطح استان احداث کرده است تا در مواقع لزوم به راحتی قابل دسترس باشد . وی مزایای این امر را اندازه گیری دقیق و کاهش پرت آب و ارتقاء رضایتمندی مشترکان عنوان کرد و گفت: افزایش دقت در امر اندازه گیری مصرف آب با تعویض کنتور های خراب، بازسازی انشعابات فرسوده و تلاش جهت رفع سریع و به موقع اتفاقات از مهمترین اقدامات جهت کنترل هدر رفت آب خواهد بود.

علوی در پایان اشاره ای به کیفیت آب توزیع شده در سطح شهر نمود و گفت: با اجرای طرحهای آبرسانی از منابع پایدار و با کیفیت در حال حاضر 100 درصد جمعیت شهر اسفراین از آب تصفیه شده سد بیدواز که از کیفیت بالایی نیز برخودار است استفاده می کنند. در شهر بجنورد نیز با انتقال آب شیرین دره به مخازن جنوبی شهر و اختلاط آن با آب چاههای ارکان که کیفیت خیلی بالایی دارد در بیش از 80 درصد مناطق این شهر توزیع می گردد. در فاروج نیز با اجراء طرح انتقال آب از شهرک صنعتی علاوه بر کیفیت در خصوص کمیت آن نیز چالشهای پیش رو برای کوتاه مدت رفع شده است که ارتقاء کیفی را در تمامی شهر ها محسوس بوده و این شرکت با نظارت دائم و انجام پایشهای کیفی این اطمینان خاطر را برای شهروندان در این زمنیه فراهم نموده است بطوریئکه در هشت ماه نخست سال جاری بیش از 3342 مورد کلر سنجی در شبکه توزیع آب شهر های مختلف انجام گرفته و جهت گند زدایی و میکروب زدایی بیش از 28 هزارکیلوگرم پودر کلر در شهر های تحت پوشش استفاده شده است.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
366 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):49
49 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 07-08-1399, 13:20