A- A A+

434

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی : در دومین روز از هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی مانور زلزله و قطعی آب در شهرک فرهنگیان شهر بجنورد با حضور مهندس قادری معاون عمرانی استانداری و عوض پور مدیر کل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل استانداری خراسان شمالی و تنی چند از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار گردید .

درسناریوی این مانور زلزله ای فرضی به مرکزیت شهرک فرهنگیان تعریف شده بود که باعث قطعی و شکستگی خطوط توزیع آب شرب در این شهرک شده و می بایست همزمان در دو نقطه از این شهرک اکیپ عملیاتی بحران دست به تعمیر می زدند و به همین منظور دو قطعه شیر قدیمی و غیر قابل استفاده شناسایی و بصورت عملیاتی و واقعی تعویض گردید .

مهندس قادری معاون عمرانی استانداری در حاشیه برگزاری این مانور به خبر نگاران گفت : این مانور به منظور آمادگی هرچه بیشتر نیروهای عملیاتی شرکت آب و فاضلاب استان در قبال هر نوع بحران برگزار گردید .

وی ضمن ابراز خرسندی از نحوه برگزاری مانور افزود تیم عملیاتی بحران شرکت آب و فاضلاب شهری استان در قالب یک تیم بسیار کامل با تجهیزات و امکانات بسیار بالا می تواند در صورت بروز هرگونه بحرانی با استقرار در محل علاوه بر رفع ترکیدگی های شبکه های آبرسانی ، آبرسانی سیار را نیز بصورت کاملا بهداشتی و بسته بندی شده در اختیار آسیب دیدگان قرار دهد .

433

مهندس سید ابراهیم علوی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی نیز در رابطه با برگزاری این مانور گفت : مانور جهت بررسی میزان آمادگی همکاران در زمان وقوع حوادث غیر مترقبه و خدمات رسانی به موقع به هم استانی های آسیب دیده انجام گرفت .

مهندس علوی همچنین گفت : در شب گذشته در نقطه صفر این مانور به همکاران اعلام شد و بلا فاصله کلیه لوازم و تجهیزات در کمترین زمان ممکن به محل اعزام و کمپ استقرار نیروها برپاشد و در محل کمپ جلسه فوری با کلیه پرسنل برگزار و تقسیم وظایف انجام ونحوه انجام امور تشریح گردید .

علوی افزود : دو قطعه شیر آسیب دیده و معیوب واقع در شهرک فرهنگیان شناسایی گردید و در این مانور بصورت عملیاتی و واقعی تعویض و شیر جدید جایگزین گردید .

وی افزود در این مانور کلیه تجهیزات اتاق بحران ازقبیل دستگاه بسته بندی آب ، آزمایشگاه سیار ، موتور برقها ، پمپ های آبکش ، لوازم و تجهیزات آبرسانی سیار ، مخازن آب فلکسی بل 24 هزار لیتری ، مخازن آب 1000 لیتری متصل به شیرهای برداشت آب و کلیه لوازم و تجهیزات برقی و ... بصورت شبانه به این کمپ انتقال داده شد و در این مانور مورد آزمایش و محک واقعی قرار گرفت .

این نکته حائز اهمیت است که : در ابتدای این مانور دستگاه بسته بندی آب سیار رونمایی و بصورت رسمی افتتاح گردید ، این دستگاه با ظرفیت بسته بندی 5000 پاکت آب 5/1 لیتری درساعت با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و هشتصد هزار ریال از محل اعتبارات استانی خریداری گردیده است .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1645936
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
589 بازدید
1310 بازدید
10540 بازدید
10540 بازدید
589 بازدید
62827 بازدید
1645936 بازدید

پیش بینی امروز
744

1.32%
11.45%
2.49%
0.06%
0.18%
84.50%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):26
26 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 09-07-1399, 09:16