A- A A+

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی: روز پنج شنبه مورخ 29 فروردین ماه سال جاری کارگاه آموزشی مدیریت دینی و اسلامی با حضور حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه شهرستان بجنورد و کلیه مدیران این شهرستان در محل سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی برگزار گردید .در ابتدای این جلسه مهندس سید ابراهیم علوی گزارش کاملی از فعالیتهای شرکت در سال 91 ارائه نمود .

در این کارگاه حجت الاسلام یعقوبی در مورد مدیریت دینی و اسلامی مطالبی گفت : امام علی (ع) مدیری موفق و نمونه در مکتب علوی بود که نکات مدیریت دینی و اسلامی را در غالب نامه ای به مالک اشتر به خوبی بیان نموده که این بیانات راهگشای تمام مدیران جامعه ما خواهد بود و سپس به توضیح  مطالبی از نامه امام علی ( ع) به مالک اشتر بیان نمود .

حجت الاسلام یعقوبی در این جلسه به نکاتی مانند حرب الله ، عفو و بخشش ، گذشت از تنبیه و پرهیز از تصمیم عجولانه اشاره نمود و گفت : در برابر خداوند ایستادن و جنگ با او ، جنگی نابرابر و محکوم به شکست است و همه مخلوقات نیاز به خداوند دارند و هر مدیری که به خود بزرگ بینی دچار شود خداوند را فراموش کرده و از افرادی است که با خدا به جنگ برخواسته است .

وی همچنین افزود : مدیری که دارای فضیلت عفو و بخشش است و با چشم پوشی از اشتباهات زیر دستان باعث می شود که فرد به اشتباهات خود پی ببرد کار سازنده ای انجام داده و با عمل و کردار خود وی را به راه راست هدایت می نماید و عفو بخشش در در مدیریت نکته کلیدی و بسیار با اهمیتی است .

وی افزود : تنبیه کردن چیزی نیست که یک مدیر از انجام آن به خود ببالد و یک مدیر موفق در دین مبین اسلام مدیری است که بتواند با یک برخورد اخلاقی از تنبیه زیر دستان خود خود داری نموده و آنها را راهنمایی کند و اگر هم اقتضای مدیریت به تنبیه کسی انجامید نباید به این کار خوشحال و به کرده خود افتخار کند .

حجت السلام یعقوبی در ادامه سخنان خود به مدیران توصیه نمود از تصمیم عجولانه بپرهیزند و در اتخاذ یک تصمیم فکر ، منطق و مشورت را سرلوحه کار خود قرار دهند و هیچ وقت نگویند که من مامورم و معذور و چون یک مامورم پس هر کاری را به هر نحوی که خواستم انجام می دهم و این نوع مدیریت نوعی استبداد است و این روحیه یک مدیر اسلامی نیست و مدیر اسلامی کسی است که با مشورت کارها را به پیش ببرد و مدیریت من مامورم و معذور باعث نابودی روح و جان یک مدیر میشود و این مدیران همیشه زیر سوال هستند و کم کم زمینه ساز کنار گذاشته شدن مدیر می شود .

وی در پایان از کلیه مدیران خواست همیشه و در همه احوال به یاد خدا باشند و خود را در محضر خداوند احساس کنند تا از خود بزرگ بینی و غرور رهایی یابند .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
354 بازدید
5170 بازدید

1.37%
12.82%
2.30%
0.05%
0.13%
83.33%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):17
17 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 05-05-1400, 11:43