A- A A+

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی:

انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلو گیری از یخ زدگی تاسیسات آبی منازل امری ضروری است

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی :  همزمان با فرا رسیدن فصل سرما و کاهش دمامدیر عامل این شرکت از کلیه مشترکان آب و فاضلاب شهری استان خواست تا با انجام اقدامات پیشگیرانه از یخ زدگی تاسیسات آب و فاضلاب منازل و وارد آمدن خسارت و معضلات ناشی از آن جلوگیری نمایند .

مهندس سید ابراهیم علوی گفت : طبق تعهداتی که در هنگام واگذاری انشعابات آب و فاضلاب از سوی مشترکین امضاء می شود نگهداری از تاسیسات آب و فاضلاب در داخل منازل به عهده مشترکین می باشد و وارد آمدن هرگونه خسارتی که ناشی از سهل انگاری باشد برعهده مشترک خواهد بود .

مهندس علوی افزود:  کنتورهای آب و لوله ها و شیر آلاتی که در خارج از فضای منزل( حیاط ، پیلوت و... ) قرار گرفته اند نقاطی هستند که در معرض یخ زدگی قرار دارند که می توان با انجام اقدامات بسیار ساده از یخ زدگی آنها در فصل سرما  جلو گیری نمود .

ایشان عایق نمودن کنتور های آب را با پشم شیشه و قراردادن کیسه های گونی پر از خاک اره را در درون دریچه های کنتور ازساده ترین روش محافظت کنتور در مقابل یخ زدگی برشمرد و افزود مشترکان همچنین می توانند با پیچیدن پشم شیشه به کلیه قسمتهای لوله ها و شیر آلاتی که در فضای باز قرار دارند از یخ زدگی ، ترکیدگی لوله ها و قطعی آب در فصل سرما جلوگیری نمایند .

وی در پایان ریختن آب داغ بر روی لوله ها و شیرآلات یخ زده را از مهمترین عوامل ترکیدگی آنها برشمرد و از مشترکان خواست از ریختن آب داغ بر روی تاسیسات یخ زده و آتش نمودن در درون دریچه های کنتور بطور جدی پرهیز نمایند و مشترکین می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با سامانه اطلاعات مردمی 122 تماس حاصل نمایند.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
399 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):12
12 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 04-09-1399, 08:17