A- A A+

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی : در روز جمعه هشتم مهر ماه سال جاری بزرگترین مانور زلزله شمال شرق کشور با حضور هفت استان و در 7 روستای شهر شیروان برگزار گردید .

این مانور که به منظور انتقال آموزشها و مهارتها جهت اقدامات  لازم در مواقع زلزله به مردم ، از سوی جمعیت حلال احمر و اداره کل مدیریت بحران استان و با حضور مسئولان کشوری ، استانی و شهرستانی برگزار گردید .

پس از اعلام موقیعت اضطراری ، شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی با تشکیل جلسه ای و با فوریت به سمت منطقه مورد نظر که در اطراف سد بارزوی شیروان بود به اعزام و  پس از استقرار در ساعات اولیه وظیفه اصلی  خود را که آبرسانی بهداشتی به کمپ زلزله زدگان بود به اتمام رساند و  سپس در کنار سایر نهاد های امداد رسان مشغول امداد رسانی به زلزله دگان شد .

در این مانور شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی با تمام تجهیزات امداد رسانی از قبیل آزمایشگاه سیار ، تانکر آبرسانی ، مخازن آبرسانی ثابت و تاشو، لوازم لازم جهت لوله گذاری و تجهیزات برداشت آب و سایر تجهیزات امدادی و کمکهای اولیه  و ... شرکت نمود و میزان توانایی خود را در مواقع بحرانی مورد سنجش قرار داد و نقاط ضعف و قوت خود را  از لحاظ آمادگی های فردی و گروهی افراد و لوازم و تجهیزات ارزیابی نمود .

خاطر نشان می شود استان خراسان شمالی بر روی گسل زلزله قرار دارد و سالیانه بیش از 100 زمین لرزه در مقیاس های مختلف در این استان رخ می دهد که آشنایی با این پدیده طبیعی و راههای پیشگیری از آن و اقدامات بعد از آن می تواند تا حد قابل توجهی از زیانهای جانی و مالی مردم این منطقه در این مواقع  بکاهد .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
548 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):48
48 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15