A- A A+

 

طرح شبکه جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب شهر شیروان با حضور استاندار خراسان شمالی و سایر مسئولان محلی کلنگ زنی و رسماً آغاز به کار نمود.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی:در چهارمین روز از هفته دولت طرح جمع آوری، انتقال  و تصفیه خانه فاضلاب شهر شیروان با حضور استاندار خراسان شمالی، نماینده مردم شیروان در مجلس شواری اسلامی و جمعی از مسئولان  استانی و شهرستانی کلنگ زنی و رسماً آغاز گردید

در این مراسم مهندس سید ابراهیم علوی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل  شرکت آب و فاضلاب استان مشخصات کلی پروژه را تشریح نمود و گفت: این پروژه با هدف جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب شهر شیروان و بهره برداری از پساب تولیدی در فعالیتهای کشاورزی به روش لجن فعال با هوادهی گسترده و با قابلیت تبدیل به فرایند لجن پیشرفته جهت پیشگیری از آلودگیهای  زیست محیطی ایجاد شده که مطالعات مرحله اول و دوم آن از سال 1387 شروع و با تکمیل مطالعات و اخذ مجوزکمیسیون ماده 32 در سال 1390   ، مرحله عملیاتی آن در سال جاری با تخصیص دو میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی جهت اجراء کلکتور و شبکه جمع آوری به طول 20000 متر  توسط سه پیمانکار در ناحیه غربی این شهرستان شروع شده است.

سید ابراهیم علوی در ادامه اظهار امیدواری کرد که با همکاری مردم و مسئولین شهر خصوصاً شهرداری و شورای شهر پروژه در زمان مقرر به اتمام برسد و مورد بهره برداری قرار گیرد.

علوی اعتبار پیش بینی شده برای اجراء این پروژه را 40 میلیارد تومان اعلام نمود و افزود علاوه بر ارتقاع سطح بهداشت عمومی در افق طرح ،  تمام جمعیت ساکن در شهر شیروان( 120 هزار نفر) از خدمات دفع بهداشتی فاضلاب برخودار خواهند شد.

ایشان ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر شیروان را در افق طرح (سال1415 شمسی) 24200 متر مکعب در شبانه روز و کل شبکه جمع آوری فاضلاب را دراین شهر  163 کیلومتر عنوان نمود .

وی در پایان با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان خراسان شمالی فقط دو شهر بجنورد و اسفراین از خدمات فاضلاب برخودار هستند ،گفت: با پیگیریهای لازم مجوزهای مورد نیاز برای اجرای شبکه های  جمع آوری ، انتقال و ایجاد تصفیه خانه فاضلاب در شهر شیروان و  آشخانه اخذ شده و عملیات اجرایی این پروژها رسماً در این دو شهر همزمان با هفته دولت شروع شده است. وی همچنین اشاره ای به استفاده از توان بخش خصوصی و واگذاری انجام پروژه های فاضلاب سایر شهرهایی که از خدمات فاضلاب برخودار نیستند از طریق فایناس داخلی نمود و گفت در این زمینه نیز اقداماتی برای شهر های گرمه و جاجرم در حال پیگیری و رایزنی است.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
550 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):43
43 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15