A- A A+

در دومین روز از هفته دولت عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه بطور رسمی و با حضور استاندار خراسان شمالی آغاز گردید .

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی : در دومین روز از هفته دولت و در پی عزیمت استاندار خراسان شمالی به شهرآشخانه که با حضور استاندار و هیات همراه ، نمایندگان شهر در مجلس شورای اسلامی ، امام جمعه شهر و فرماندار شهر آشخانه کلنگ آغازعملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه به زمین خورد و بطور رسمی عمایات اجرایی این تصفیه خانه شروع شد .

در مراسمی که به همین منظور در محل تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه برگزار گردید ابتدا مهندس علوی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در مورد مشخصات این پروژه برای حاضرین گفت : تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه با ظرفیت 9 هزار متر مکعب در شبانه روز و برای جمعیت 51 هزار نفر با هزینه ای بالغ بر 11 میلیارد ریال طراحی شده است .

مهندس علوی روش  تصفیه فاضلاب در این تصفیه خانه را روش  لجن فعال با هوادهی گسترده با قابلیت حذف نیترات و فسفر برشمرد و هدف از اجرای این طرح را جمع آوری و انتقال سریع و بدون دردسر فاضلاب از منابع تولید و سپس تصفیه و برگشت پساب به چرخه آب و ارتقاع و بهبود سطح بهداشت عمومی و خدمات عام المنفعه در شهر آشخانه برشمرد .

مهندس علوی در ادامه این مراسم گفت : زمین تملک شده برای احداث این تصفیه خانه 11 هکتار است و مدت پیمان برای اجرا و ساخت این تصفیه خانه با احتساب یک سال بهره برداری آزمایشی  36 ماه شمسی در نظر گرفته شده است .

در دامه این مراسم کلنگ افتتاح این تصفیه خانه توسط پدر سردار شهید وحیدی ، استاندار ، مهندس ثروتی و دکتر جعفری نمایندگان شهرستانهای بجنورد ، مانه و سملقان ، گرمه و جاجرم و همچنین امام جمعه شهر آشخانه به زمین خورد و سپس ماشین آلات موجود در محل بطور رسمی حفاری حوضچه های این تصفیه خانه را بطور رسمی آغاز نمودند .

در پایان این مراسم مهندس محمود احمدی بیغش استاندار خراسان شمالی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات انجام شده گفت : با توجه به اقدامات انجام شده و وجود ماشین آلات موجود مشخص است که این مراسم یک مراسم سوری نبوده و از همکنون این پروژه با تمام قوا مراحل اجرایی خودر ا طی خواهد نمود .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
607 بازدید
1596 بازدید

1.27%
13.24%
2.37%
0.06%
0.17%
82.89%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):22
22 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 01-11-1399, 11:15