A- A A+

در دومین روز از هفته دولت عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه بطور رسمی و با حضور استاندار خراسان شمالی آغاز گردید .

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی : در دومین روز از هفته دولت و در پی عزیمت استاندار خراسان شمالی به شهرآشخانه که با حضور استاندار و هیات همراه ، نمایندگان شهر در مجلس شورای اسلامی ، امام جمعه شهر و فرماندار شهر آشخانه کلنگ آغازعملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه به زمین خورد و بطور رسمی عمایات اجرایی این تصفیه خانه شروع شد .

در مراسمی که به همین منظور در محل تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه برگزار گردید ابتدا مهندس علوی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در مورد مشخصات این پروژه برای حاضرین گفت : تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه با ظرفیت 9 هزار متر مکعب در شبانه روز و برای جمعیت 51 هزار نفر با هزینه ای بالغ بر 11 میلیارد ریال طراحی شده است .

مهندس علوی روش  تصفیه فاضلاب در این تصفیه خانه را روش  لجن فعال با هوادهی گسترده با قابلیت حذف نیترات و فسفر برشمرد و هدف از اجرای این طرح را جمع آوری و انتقال سریع و بدون دردسر فاضلاب از منابع تولید و سپس تصفیه و برگشت پساب به چرخه آب و ارتقاع و بهبود سطح بهداشت عمومی و خدمات عام المنفعه در شهر آشخانه برشمرد .

مهندس علوی در ادامه این مراسم گفت : زمین تملک شده برای احداث این تصفیه خانه 11 هکتار است و مدت پیمان برای اجرا و ساخت این تصفیه خانه با احتساب یک سال بهره برداری آزمایشی  36 ماه شمسی در نظر گرفته شده است .

در دامه این مراسم کلنگ افتتاح این تصفیه خانه توسط پدر سردار شهید وحیدی ، استاندار ، مهندس ثروتی و دکتر جعفری نمایندگان شهرستانهای بجنورد ، مانه و سملقان ، گرمه و جاجرم و همچنین امام جمعه شهر آشخانه به زمین خورد و سپس ماشین آلات موجود در محل بطور رسمی حفاری حوضچه های این تصفیه خانه را بطور رسمی آغاز نمودند .

در پایان این مراسم مهندس محمود احمدی بیغش استاندار خراسان شمالی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات انجام شده گفت : با توجه به اقدامات انجام شده و وجود ماشین آلات موجود مشخص است که این مراسم یک مراسم سوری نبوده و از همکنون این پروژه با تمام قوا مراحل اجرایی خودر ا طی خواهد نمود .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1076843
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
352 بازدید
1682 بازدید
1835 بازدید
1835 بازدید
17509 بازدید
92954 بازدید
1076843 بازدید

پیش بینی امروز
648

1.33%
10.92%
2.46%
0.07%
0.24%
84.98%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):19
19 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 22-08-1398, 14:34