A- A A+

مدیرعامل شرکت آبفای خراسان شمالی: مدیریت مصرف آب را در خانه تكانی های عید فراموش نكنید

  • چاپ
  • ایمیل

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی، مدیرعامل این شرکت به هم استانی های توصیه كرد «مدیریت مصرف بهینه در شست و شوهای آخر سال مورد توجه قرار دهند».

 

غلامحسین ساقی افزود: با فرا رسیدن روزهای پایانی سال، شهروندان براساس یک سنت دیرینه مبادرت به خانه تکانی و نظافت درمحیط خانه می‌کنند که دراین زمان افزایش مصرف آب بسیار بیشتر است و چه بسا این مصارف در مقایسه با سالهای گذشته بعلت شیوع بیماری کرونا هم بیشتر خودنمایی کند، بر همین اساس به مردم توصیه می شود از روش هایی برای شست و شوها استفاده كنند كه كمترین میزان مصرف آب را به خود اختصاص دهد.

 

وی اظهار داشت: هم استانی های عزیز از شست و شوی فرش ها در منازل به شدت پرهیز كرده و این نوع شست و شوها را به شركت های فعال در این بخش واگذارند زیرا آنها از روش هایی استفاده می كنند كه میزان مصرف آب كمتری دارد.

 

ساقی با بیان اینکه قبل از اقدام به شستن هر چیزی به راهکارها و ابزارهای مورد نیاز آن فکر کنید، گفت: استفاده از فشار آب شیلنگ ها برای نظافت حیاط و پارکینگ منازل به جای بهره گیری از جارو و آب پاش، شستن خودرو با شیلنگ به جای استفاده از سطل آب، از جمله مصادیق بارز هدررفت آب است که رعایت و انجام صحیح آن ها می تواند به حفظ وضعیت متعادل شبکه توزیع آب شهری کمک کند.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی خاطر نشان کرد: به منظور جلوگیری از افت فشار آب در شبکه سراسری و برخورداری همگان از جریان متعادل و مستمر آب، ضروری است هم استانی هی عزیز انجام خانه تکانی و نظافت منزل خود را به آخرین روزهای پایانی سال موکول نکرده و از هم اکنون و در یک دوره زمانی تدریجی از آب برای مصارف ضروری خود استفاده نمایند.

 

وی افزود: هر سال در اسفند ماه با افزایش مصرف آب روبرو می شویم و این موضوع فشار زیادی را به شبکه توزیع آب وارد می کند، لذا شایسته است شهروندان با توجه به کاهش شدید منابع آبی و در پیش‌ بودن بهار و تابستان گرم سال آینده و برخورداری همه هم استانی ها از آب شرب در شرایط شیوع بیماری کرونا، از مصارف غیرضروری آب اجتناب شود.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
487 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):28
28 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15