A- A A+

انشعابات غیر مجاز آب شرب، تهدید بهداشت آب

  • چاپ
  • ایمیل

پ

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی،  معاون خدمات مشترکین و درآمد این شرکت با اعلام اینکه از ابتدای سال تاکنون،811 فقره انشعاب غیرمجاز آب شرب شناسایی شده است، گفت: وجود انشعاب غیرمجاز و دستکاری شبکه آبرسانی توسط افراد، احتمال ایجاد آلودگی در شبکه را همراه دارد و این امر اثر کلرزنی را نیز از بین برده و ضریب بهداشتی آب شرب را کاهش می‌دهد.

محمدرضا شیردل افزود: افرادی که از انشعابات غیرمجاز استفاده می‌کنند، علاوه بر تجاوز به حقوق شهروندی با استفاده بی‌رویه و عدم پرداخت آب‌بهاء، احتمال قطعی آب و افت فشار را برای مشترکین آن منطقه بوجود می‌آورند، به همین منظور این شرکت با همکاری و تلاش دادگستری و نیروی انتظامی شهرستان ها اقدام به جمع‌آوری این نوع انشعابات بخصوص باغات کرده است.

وی با بیان اینکه شکستگی‌های متعدد نیز به دلیل استفاده از لوله و اتصالات کهنه و فرسوده در انشعابات غیر مجاز منجر به هدر رفت آب شده، گفت: از ابتدای سال تاکنون113 فقره انشعاب غیر مجاز آب شرب به انشعاب مجاز تبدیل شده است و 348فقره جمع آوری و 350 فقره نیز جهت طی نمودن روند قانونی به مراجع قضایی معرفی شده اند.

شیردل خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته از تاریخ 11 دیماه سالروز تاسیس شرکت های آب و فاضلاب تا پایان بهمن ماه سال جاری، افرادی که به هر دلیلی تاکنون بصورت غیرمجاز از آب شرب استفاده می نمایند، با خود اظهاری از بخشودگی خسارت وارده به شرکت برخوردار و در صورت عدم منع قانونی، انشعابات غیرمجاز خود را به مجاز تبدیل کنند.

ضمنا به هر فردی که نسبت به معرفی انشعابات غیرمجاز آب اقدام نمایند مبلغ یک میلیون ریال و به هر فردی که نصاب انشعابات غیرمجاز را معرفی کنند مبلغ 5میلیون ریال پاداش پرداخت خواهد شد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
630 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):40
40 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15