A- A A+

دادستان مرکز استان خراسان شمالی به دعوت مدیر عامل آبفای استان، مهمان محلات کمتر برخوردار غرب بجنورد بود تا از نزدیک در جریان روند اجرای پروژه فاضلاب غرب بجنورد به عنوان پروژه ای که این روزها در یکی از نقاط کمتر برخوردار بجنورد در حال اجراست قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی، «ایلالی» دادستان مرکز استان در  بازدید از روند اجرای کار و پیشرفت این پروژه که گامی موثر در زدودن چهره محرومیت از برخی محلات بجنورد است را خوب ارزیابی کرد و با تقدیر از تلاش های صورت گرفته، تاکید کرد که سایر دستگاه ها نیز لازم است در این جهت یاری گر آبفا باشند.

مدعی العموم تکمیل این پروژه که در منطقه غرب بجنورد و محلات کمتر برخوردار در حال اجراست را در گرو حمایت صنایع بزرگ استان و کمک مسئولان و جزو حقوق مسلم عامه مردم جامعه دانست و تصریح کرد: دادستانی هم به این موضوع حساس و پیگیر است و جلساتی هم در این زمینه داشته ایم.

«ایلالی» تصریح کرد: آنچه که مشاهده شد، خوشبختانه آبفایی ها به جد مشغول کار هستند و امیدواریم با تدابیری که خواهند اندیشید، تا پایان سال انشاا... این مسیر غرب به شرق این پروژه به همدیگر وصل بشود و بخش اعظمی از بخش غربی بجنورد بتواند از این فرصت و ظرفیت بهره مند شود.

به گفته مدیر عامل آبفای استان، طرح فاضلاب بجنورد از سال 69 تاکنون تنها در 65 درصد مرکز استان اجرا شده و با این حال روند اجرای کار در 3 سال اخیر شتاب بیشتری به خود گرفته است و با توجه به محدودیت های اعتباری و در صورت سرمایه گذاری صنایع بزرگ در این بخش می توان امیدوار بود که طرح فاضلاب بجنورد سریع تر تکمیل شود.

مهندس «ساقی» اعتبار مورد نیاز برای تکمیل تاسیسات فاضلاب بجنورد را حدود 700 میلیارد تومان دانست و به این نکته اشاره کرد که تامین این اعتبار از عهده محل استانی و ملی خارج است و استفاده از پتانسیل مشارکت صنعت در تکمیل تاسیسات فاضلاب تنها راه کار حال حاضر در سطح کشور برای اجرای شبکه فاضلاب و تاسیسات فاضلاب است.

مهندس «ساقی» با بیان این که ادامه خط انتقال از مقابل فرودگاه تا انتهای خط خوشبختانه از دو سمت شروع شده و کمتر از یک کیلومتر آن باقی مانده است است، ادامه داد: با تکمیل این پروژه حدودا ۳۵ تا ۴۰ درصد از مردم مرکز استان که عمدتا در مناطق کمتر برخوردار ساکن هستند از تاسیسات جمع آوری فاضلاب بهره مند خواهند شد و تاکنون بیش از 50 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده است.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1108 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):46
46 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15