A- A A+

نشست تشکیل کارگروه های اطلاع رسانی ملی و استانی با ریاست حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، سید حمیدرضا کشفی معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری، مسعود خشایی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی، سید علی سیدزاده مدیرکل دفتر روابط عمومی و ارتباطات مردمی، مرتضی برفی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه، شهريار بهارلویی مديركل دفتر فن‌آوري اطلاعات و توسعه دولت الكترونيك، کامران اسماعیلی مديركل دفتر نظارت بر اجراي طرح‌هاي آب و فاضلاب، سید شهاب پاک ضمیر مشاور مدیرعامل و مدیرکل دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت از طریق ویدئو کنفرانس با مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب استان‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، حمیدرضا جانباز مدیرعامل این شرکت ضمن تقدیر و تشکر بابت اقدامات خوبی که در تابستان سال جاری توسط همکاران انجام و منجر شد تابستان را با کمترین تنش در سطح کشور سپری کنیم، بیان کرد: امسال، متاسفانه علاوه بر مصرف متعارف سالانه به دلیل همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ افزایش مصرف آب داشتیم و تعدادی از همکاران به دلیل ابتلاء و همچنین، محدودیت حضور در محل کار به وجود آمد و توقعاتی که وجود داشت، من حیث‌المجموع صنعت بزرگ آب و فاضلاب کشور کارنامه درخشانی در عبور سالم و بدون دغدغه در تابستان سال جاری از خود بر جای گذاشت.
جانباز افزود: ما در سطح کشور به اعتبار گزارشات وزارت بهداشت هیچ موضوعی از اپیدمی‌های گسترده ناشی از آب نداشتیم و این نتیجه  همه شما عزیزان در سطح استان‌هاست و درخور ستایش و تقدیر و تشکر است. شرایط موجود بسیار سخت است و متاسفانه به لحاظ اقتصادی طی ماه‌های اخیر به دلیل تحریم‌های ظالمانه به طور عموم شاهد افزایش عمومی قیمت‌ها هستیم و این موضوع بر افزایش هزینه‌های جاری شرکت، تهیه اقلام اجرای طرح‌ها اثر میگذارد و هم متأسفانه مانند سال‌های گذشته تفاوت قیمت‌های مصوب و قیمتهای عمومی بازار، شرایط بسیار سختی را بر شرکت‌ها تحمیل می‌کند و مدیریت در این شرایط به نوعی جهاد محسوب می‌شود.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بیان کرد: به این موارد، عدم اختصاص مناسب اعتبارات عمرانی را نیز باید اضافه کرد؛ بالاخره ما در موضوع تزریق اعتبارات به پروژه‌های عمرانی دچار مشکلات بسیار زیادی هستیم و این موضوع موجب می‌شود برخی از پروژه‌ها با رکود مواجه شوند و اینکه در سطح کشور تنها بخشی که در حوزه های عمرانی و خدمات‌رسانی با قدرت و قوت کار می‌کند و یکی از معدود بخش‌هایی که فعالیت‌ها را در جهت رفاه و آسایش مردم انجام می‌دهد، صنعت و شرکت‌های‌ آب و فاضلاب کشور است ولی مشکلات ما همچنان پابرجاست. شرایط موجود کشود به گونه‌ای در حال رقم خوردن است است که ما به هر حال با افزایش سطح مطالبات عمومی به دلایل مختلف مواجه هستیم و این مطالبات توسط سخنگویان ملت مانند شورای اسلامی شهرها، شورای اسلامی روستاها و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و گروه های مرجع مطرح میشود. به همین دلیل مناسب است که ما اتفاقاتی را به صورت سیستماتیک رقم بزنیم از جمله اینکه کارهای خوب انجام شده را در عرصه اجتماع به نحو مناسب اطلاع‌رسانی شود و بدین ترتیب مردم امیدوارم می شوند چراکه می بینند علیرغم تمام مسائل اقتصادی و مشکلات موجود سخت‌کوشانی هستند که به طور شبانه‌روزی همه همت خود را به کار می گیرند تا خدمات مناسب از جمله آب با کیفیت و با کمیت مناسب و خدمات دفع فاضلاب را انجام دهند و این موضوع امید به وجود می‌آورد. 
جانباز مطرح کرد: متاسفانه شاهد آن هستیم که علی‌رغم تمام کارهای انجام شده در گوشه‌ای و بخش کوچکی از یک پروژه یک مطلبی که ناشی از نقض یا عدم توجه است به یک جریان رسانه‌ای تبدیل می شود و خدمات گسترده همکاران ما در سطح کشور تحت تاثیر قرار می‌گیرد و راه مقابله با ایجاد یاس و یاس‌پراکنی در بین مردم این است که به موقع اطلاع‌رسانی کنیم و این بدین معنا نیست که ما بری از اشتباهات هستیم ولی این اطلاع‌رسانی باعث می‌شود تا افراد بر این موج‌ها سوار نشوند و این موضوع بسیار مهم است. ما در این دوره دو تصمیم گرفتیم؛ وجه کلی این تصمیم داشتن ارزیابی سیستماتیک از طرز نگاه مردم به عملکرد خودمان است و متاسفانه این موضوع در اکثر دستگاه‌های عریض و طویل اداری مغفول مانده است و علیرغم تمام روش‌های علمی که در دنیا وجود دارد و نظر ذینفعان را نظرسنجی می کنند و ذینفعان در حوزه صنعت آب و فاضلاب تمام آحاد جمعیت کشور هستند ولی متاسفانه ما در سطح کشور، ارزیابی و بازخوردی از این موضوع نداریم. بنابراین، تصمیم گرفتیم در این دوره با تمرکز به ایجاد پنجره واحد ارتباط با مشترکین به طور عام ارتباط با مردم، روابط عمومی در شرکت‌ها مورد توجه قرار گیرد و در صورت نیاز، نمودار سازمانی روابط عمومی‌ها بازنگری و احیا شود. ما از روابط عمومی‌ها علاوه بر کارهای خوب قبلی که انجام می دادند نظیر اطلاع‌رسانی پروژه‌ها، گرفتن عکس، ایجاد تیزر و پخش کردن آن و ارتباط با رسانه‌ها، وظیفه بزرگ دیگری را نیز انتظار داریم. بنابراین، تمرکز مجموعه شرکت و روابط عمومی به موضوع اطلاع‌رسانی از اقدامات است.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مطرح کرد: تصمیم دوم که ابلاغیه‌های آن در حال آماده‌سازی است و بخشنامه‌های مربوطه ابلاغ خواهد شد، موضوع مهم استقرار مرکز ارتباط با مشتریان تحت عنوان عمومی CRM است؛ ما باید پنجره واحدی را داشته باشیم که مشترکین از این پنجره واحد خدمات دریافت کنند و ما در نظر داریم با استقرار سیستم CRM نگاه مشترکین به خودمان را رصد کنیم و همچنین، خدمات مناسب را در کوتاهترین زمان به مردم ارائه دهیم و بازخورد بگیریم. تمرکز موضوع ارتباط با مشتریان یا CRM بر حوزه روابط عمومی خواهد بود و لینک‌های آن با همه بخش‌های شرکت برقرار خواهد شد و تا دو هفته آینده جزئیات این موضوع و نحوه استقرار آن در استان‌ها ابلاغ خواهد شد. مطلب دیگر این است که ما در پایان سال باید علاوه بر اقدامات ساخت و ساز که به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود، موضوع ساز و کارهای صنعت آب و فاضلاب در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ابران را را ارائه کنیم. 
جانباز ادامه داد: آنچه که ما با مجموعه وزارت نیرو به تفاهم رسیدیم در قالب پنج برنامه است که به اختصار بیان می‌کنم؛ نخستین طرح، تنوع بخشیدن به منابع مالی شرکت‌هاست در قالب اولین ساز و کار این پویش که حوزه سرمایه گذاری‌ها، استفاده از پتانسیل تبصره ۳، ماده ۷ و ماده ۱۱ است. موضوع بعدی ارتقای سطح خدمات در صنعت آب و فاضلاب است و چون در مقطع یکپارچه‌سازی شرکت ها هستیم یک بخش از این ارائه خدمات را برجسته کردیم یعنی "نحوه ارائه خدمات شرکت‌های یکپارچه به بخش روستایی کشور" و این موضوع رصد می‌شود و موضوع دوم در این سر فصل، موضوع ارتباط با مشتریان یا سیستم CRM است. سومین موضوع شفافیت فرآیندها و توسعه دولت الکترونیکی است که انصافاً اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و به نظر می‌رسد که این اتفاق قرار است، تبدیل به یک حرکت ملی شود و در این راستا ما حذف قبوض کاغذی و تبدیل و ابلاغ دستورالعمل‌ها و فرایندهای یکسان برای ارائه خدمات را در دستور کار داریم و در نهایت ارائه میز خدمتِ خدمات به صورت متمرکز است.  دو طرح دیگر ساز و کاری، اجرای نظام مدیریت مالیِ دارایی‌هاست که بحث بسیار مهمی است و آخرین بحث نیز موضوع یکپارچه‌سازی صنعت آب و فاضلاب است که گزارشی را در خصوص یکپارچه‌سازی به استحضار جناب آقای وزیر رساندیم و در سطح کشور نیز اطلاع‌رسانی شد و ما قول دادیم در پایان آذرماه گزارش ملی از موضوع یکپارچه‌سازی به ریاست محترم جمهور و مجلس محترم شورای اسلامی تقدیم کنیم. بنابراین نیاز است که در استانها سرعت گردش خدمات‌رسانی بر اثر یکپارچه‌سازی تبدیل به فرمت‌هایی شود و ما یک لیست خوب از این اقدام خوب یعنی استفاده مشترک از تاسیسات مشترک، استفاده بیشتر از امکانات شرکت‌های یکپارچه در جهت خدمات‌رسانی به روستاییان عزیز تهیه کردیم. 
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بیان کرد: در کارگروه استانی اطلاع‌رسانی آنچه اتفاق افتاده باید تبیین شود، سیاست‌های همکاران ما در اجرای پروژه‌ها و نحوه خدمات مناسب‌تر باید تدوین شود، استفاده مناسب از ظرفیت رسانه‌های استانی و استفاده مطلوب از آنتن‌های شبکه‌های استانی در دستور کار قرار گیرد و همچنین، تیمی از رسانه‌های استان را به فراخور موضوعات مختلف حتی حین انجام کار آماده کرده تا از پروژه‌ها بازدید کنند و گزارش‌های مستند و خبری تولید شود. 
جابناز موضوع مهم دیگر را استفاده مطلوب از فضای مجازی دانست و گفت: باید با رعایت تمام پروتکل های امنیتی از این فضا بهره برد. همه این موارد که ذکر شد باید در کارگروه استانی اطلاع‌رسانی و در نهایت در کارگروه ملی اطلاع‌رسانی به استحضار مردم شریف برسد.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در پایان عنوان کرد: همچنین، با مذاکره با وزیر محترم در هفته گذشته داشتیم و البته به جهت انسجام بیشتر در ارائه اطلاعات صنعت آب و فاضلاب با کسب نظر وزیر محترم نیرو، مهندس حمیدرضا کشفی معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از دیروز به عنوان سخنگوی صنعت آب و فاضلاب کشور ابلاغ گرفتند و و ان‌شاءالله به صورت رسمی اطلاع‌رسانی‌های صنعت آب و فاضلاب توسط ایشان ارائه خواهد شد . 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
5070 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):31
31 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 20-02-1400, 13:07