A- A A+

حل مشکل آب‌رسانی روستاها با طرح یکپارچه سازی

  • چاپ
  • ایمیل

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اقدامی هدفمند و رو به جلو بود که در همین مدت نیز بخشی از مشکل آب‌رسانی در روستاها را برطرف کرده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سیدجواد ساداتی‌نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار کرد: این طرح در همین ابتدای کار موفقیت خود را نشان داده و نوید تقویت و تسهیل  فعالیتها را برای شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی دارد.

وی این اقدام را مثبت، هدفمند و روبه جلو دانسته و افزود: با توجه به اینکه شرکت‌های آب و فاضلاب شهری در مجموع امکانات گسترده‌تری نسبت به شرکت‌های آب و فاضلاب‌ روستایی دارند، می‌توانند با استفاده از این ظرفیت‌ها کمک‌حال آبفار بوده و در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها تاثیر‌گذار باشند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: حتما هم‌افزایی این دو شرکت می تواند به نفع شبکه‌های آب روستایی باشد و مشکلات عمده این شبکه‌ها را برطرف یا به حداقل برساند؛ به همین لحاظ این اقدام، حرکتی موثر، ارزشمند و به‌جا از وزارت نیرو بوده است.

ساداتی نژاد با اشاره به تجهیزات شبکه‌های آبرسانی شهری نیز خاطرنشان کرد: از نظر تجهیزات و تاسیسات تامین، ذخیره سازی و شبکه انتقال و توزیع آب نیز آبفای شهری می‌تواند بخش قابل توجهی از محدوده های روستایی را پوشش داده و حل مشکلات روستاها در کشور را با هزینه های کمتری، سرعت ببخشند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های این دو شرکت نیز می‌شود، یادآور شد: با اجرای کامل این طرح در کشور، جدای از مزایای دیگر، در زمینه کاهش هزینه‌ها نیز اقدامی مهم صورت گرفته، چرا که بعد از این یکپارچه‌سازی، شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی می‌توانند در پروژه ها و مناقصه‌ها حرکتی مشترک داشته و از ظرفیت هر دو شرکت، استفاده کنند.

 وی افزود: اکنون امکانات و پتانسیل کارشناسی و تخصص‌های موجود در هر دو شرکت ادغام شده و با هم افزایی که ایجاد شده، شرایط مطلوب‌تری در زمینه حل مشکلات شرکت‌ها فراهم شده است.

ساداتی‌نژاد با اشاره به مزایای این طرح برای حوزه انتخابیه کاشان، آران و بیدگل عنوان کرد: در همین ابتدا با اجرای این طرح یکپارچه‌سازی، امسال در تابستان تنش‌های آب روستایی ما به شدت کاهش پیدا کرد چرا که با ادغام این شرکت‌ها ظرفیت‌ها برای انجام امورات نیز افزایش قابل توجهی داشته است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی  در پایان گفت: در بسیاری از روستاهای استان اصفهان که مشکل آب‌رسانی وجود داشته و برای روستاها با تانکر آب برده می‌شد، امسال تقریبا مشکل جدی نداشتیم.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
600 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):16
16 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 13-12-1399, 12:29