A- A A+

اختصاص154میلیارد تومان به پروژه های آبرسانی ره آورد سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی

  • چاپ
  • ایمیل

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی، در مجموع 68 میلیارد تومان طی سال های ۹۱ تا ۹8 از محل مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی به اجرا و تکمیل پروژه های آبرسانی و تصفیه فاضلاب در بخش روستایی و 76میلیارد تومان در بخش شهری تخصیص داده شده است.

غلامحسین ساقی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: در بخش آبرسانی به شهرهای استان طی سال های 91تا 98، 34 میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به اجرا و تکمیل  پروژه آبرسانی در 15 شهرستان تخصیص داده شد.

وی خاطر نشان کرد: 42 میلیارد تومان نیز به تکمیل و بهره برداری از تاسیسات فاضلاب شهر اسفراین، ایجاد تاسیسات فاضلاب شهرهای آشخانه و بجنورد تخصیص داده شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به تخصیص 5.4 میلیارد تومان اعتبار  به دفع بهداشتی فاضلاب روستاهای تازه قلعه و طبر گفت: در بخش آبرسانی به روستاهای استان نیز طی 8سال گذشته، 62.6 میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به اجرا و تکمیل 14مجتمع آبرسانی شامل بیش از 120 روستا تخصیص داده شد.

وی افزود: با نظر مساعد معاون پیگیری های ویژه دفتر مقام معظم رهبری به مجموعه آبفا و سفر وی  در بهمن ٩٨ برای بازدید از پروژه های آب استان خوشبختانه، با هماهنگی ها و پیگیری های استانی و نگاه ویژه  وزارت نیرو و شرکت مهندسی آبفای  کشور، هنوز اعتبارات سفر مقام معظم رهبری در حال تخصیص می باشد و آخرین مورد آن نیز اختصاص 10 میلیارد تومان در سال 99 برای پروژه مهم رینگ شمالی شهر بجنورد بود.

وی بیان کرد: اجرای رینگ شمالی، انتقال آب شیرین دره از شمال شهر بجنورد را امکانپذیر کرده و مهم ترین پروژه در راستای ارتقاکیفیت آب شرب شهر است.

رهبر معظم انقلاب در ۱۹ مهرماه سال ۱۳۹۱ به استان خراسان شمالی سفر کردند که این سفر هشت روزه و مصوباتی که در جریان این سفر برای جبران محرومیت ها و عقب ماندگی های این خطه صورت گرفت، سرآغاز شکوفایی و توسعه این استان شد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
139 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):6
6 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 02-09-1399, 08:05