A- A A+

سفر مديركل دفتر برنامه ریزی راهبردي و تلفیقی (بودجه) وزارت نیرو به خراسان شمالی

  • چاپ
  • ایمیل

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی، در پی این سفر جلسه ای با حضور یزدان رضایی مدیر کل دفتر برنامه ریزی راهبردی و تلفیقی وزارت نیرو و  مدیرعامل شرکت آبفا و آب منطقه ای استان در محل این شرکت برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی گزارشی جامع از وضعیت فعلی پروژه ها و اعتبارات مورد نیاز آن ارائه نمود.

ساقی در این دیدار گفت: پروژه های بسیار بزرگی در زمینه  آبرسانی به شهرهای استان با افق 1430 در سال‌های گذشته برنامه ریزی و آغاز شده  است و هم اکنون برای اتمام این پروژه ها که شاخص ترین آنها ١٧ باب مخزن در جای جای استان به حجم ۵٩  هزار متر مکعب وبیش از۳۰حلقه حلقه چاه جدید میباشد، که برای رسیدن به مرحله بهره‌برداری، اعتباری بالغ بر۳۰۰میلیارد تومان مورد نیاز است.

وی افزود :با نظر مساعد معاون محترم پیگیری های ویژه دفتر مقام معظم رهبری دامت برکاته به مجموعه آبفا و سفر ایشان در بهمن ٩٨ برای بازدید از پروژه های آب استان خوشبختانه، با هماهنگی ها و پیگیری های استانی و نگاه ویژه   وزارت نیرو و شرکت مهندسی آبفای  کشور، هنوز اعتبارات سفر مقام معظم رهبری در حال تخصیص میباشد و آخرین مورد آن نیز اختصاص ده میلیارد تومان برای پروژه مهم رینگ شمالی شهر بجنوردبود.

اجرای رینگ شمالی، انتقال آب شیرین دره از شمال شهر بجنورد را امکانپذیر کرده و مهم ترین پروژه در راستای ارتقاکیفیت آب شرب شهر است.

ساقی در ادامه با اشاره به یکپارچه سازی وظایف و مسئولیت های آبفا شهری و روستایی در اسفند ٩٨ گفت :مجموعه متخصصان این شرکت به محض یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی با تلاش شبانه روزی در مدت چهار ماه و مراجعه به تک تک روستاهای استان، سندی را تحت عنوان، سند آبرسانی پایدار به روستاها با افق ١۴٣٠  تدوین نمودند که بر اساس این سند، برای پایدار شدن خدمات آبفا در روستاهای خراسان شمالی بیش از903 ميليارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

مديركل دفتر برنامه ریزی راهبردي و تلفیقی در این جلسه ،ضمن تقدیر از اقدامات زیرساختی آبفا در حوزه آب و فاضلاب ضمن تاکید بر ظرفیت های بالای آبی در استان خراسان شمالی گفت :خوشبختانه خراسان شمالی از لحاظ منابع آبی غنی میباشد و آنچه بسیار اهمیت دارد، الویت دادن به ایجاد زیرساخت های لازم برای توزیع عادلانه  آب در استان است.

رضایی افزود :یکی دیگر از مهمترین دغدغه های متخصصين وزارت نیرو ایجاد هماهنگی بین دستگاه های ذیربط استان ها درزمان جانمایی مسکن برای کلونی های جمعیتی بالا اعم از مساکن مهر ویا طرح ملی مسکن با محوریت استانداری ها است و باید جانمایی اینگونه محل ها با هماهنگی شرکت های خدماتی از جمله آب و برق انجام شود تا برای خدمات رسانی به واحد های ساخته شده نیاز به سرمایه گذاری های مجدد وموازی با صرف هزینه بالا نباشد.

وی با اشاره به پروژه مهم رینگ شمالی شهر بجنورد که روستاهای مسیر رینگ و مناطق کمتر برخوردار مرکز استان را از آب سد شیرین دره بهره مند می‌نماید گفت :

این پروژه شاخص که با پیگیری های آبفا جزو مصوبات سفر مقام معظم رهبری مدظله العالی در خراسان شمالي و درسال ۱۳۹۷قرار گرفت، به این علت که اقشار کمتر برخوردار را از آب با کیفیت سد بهره‌مند می‌نماید باید جزو الویت های اجرایی باشد و این دفتر قول تأمین صددرصدی بودجه آن را می‌دهد و ان شاء الله این پروژه تا پایان سال ٩٩ به بهره برداری برسد و مردم روستاهای مسیر و مرکز استان از نعمت آب با کیفیت بهره‌مند گردند.

مديركل دفتر برنامه ریزی راهبردي و تلفیقی در ادامه این سفر از پروژه رینگ شمالی شهر بجنورد و مخزن ده هزار بازدید بعمل آورد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1113 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):24
24 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 02-09-1399, 08:05