A- A A+

آبرسانی به شهرک گلیان شیروان ۳۰ میلیارد ریال اعتبار می‌طلبد

  • چاپ
  • ایمیل

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته، آبرسانی به شهرک گلیان شیروان از توابع بخش مرکزی این شهرستان، ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

غلامحسین ساقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۸۰ خانوار از روستاییان گلیان پس از جابجایی سال ۸۵ در شهرک جانمایی شده مستقر شدند اما هم  اکنون با مشکل آب مواجه هستند.

وی گفت: در این راستا شرکت آب روستایی سابق اقدام به اجرای شبکه توزیع آب شهرک گلیان، ایستگاه پمپاژ و احداث مخزن ۵۰۰ مترمکعبی کرده که تنها منبع آبی چشمه بوده است که با توجه به نسبت روستا، چشمه در گودی قرار گرفته است

ساقی با اشاره به مشکلات اجتماعی مردم روستای گلیان و منازعات بین آنان با اهالی شهرک افزود: در آن مکان یک چاه گمانه حفر شده است که یا باید سراغ چاه برویم و یا اینکه مردم مشکلات خود را حل کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: اعتبار مورد نیاز برای آبرسانی به شهرک گلیان نه در اعتبارات استانی و نه ردیف ملی دیده شده است و به علت نبود اعتبار کار خاصی انجام نمی شود.

ساقی افزود: اینک آبرسانی به اهالی روستای شهرک گلیان روزانه با ۲ سرویس توسط تانکر با ظرفیت های مختلف انجام می شود که هزینه های بسیاری را برای ما دارد ولی رایگان برای آنان انجام می شود.

روستای گلیان از توابع بخش مرکزی در فاصله ۲۳ کیلومتری جنوب شیروان واقع شده است.

هم  اینک این شهرستان ۱۵ هزار و ۷۶۰ مشترک روستایی و ۳۸ هزار و ۷۴۷ مشرک شهری دارد.

شیروان به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
575 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):38
38 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15