A- A A+

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی، همزمان با آئین افتتاح طرح های آبرسانی به ۴۰۰روستا در سراسر کشور،  ۱۸ روستای استان خراسان شمالی نیز از آب شرب پایدار بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی گفت: با حضور وزیر نیرو در هفته بیست و یکم پویش

#هرهفته_الف_ب_ایران؛ طرح‌های آبرسانی به 400 روستا در 20 استان با حضور وزیر نیرو در استان همدان، به‌طور همزمان افتتاح شد.

غلامحسین ساقی با بیان اینکه پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، ارتقاء وضعیت آب شرب روستاها و همچنین تامین و توزیع مطلوب آب شرب در دستور کار این شرکت قرار گرفت؛ گفت: جهت بهره مندی ۱۸ روستای اولویت دار از آب شرب بهداشتی و پایدار، ۱۲ باب مخزن ذخیره آب با حجم ۳۹۰۰ مترمکعب، ۳باب ایستگاه پمپاژ، ۳باب اتاقک کلرزنی و ۴۲ باب حوضچه احداث گردید.

وی افزود: اجرای ۱۹هزار و ۶۰۰ متر شبکه توزیع،  ۴۳هزار و ۲۰۰متر خط انتقال و یکهزار و ۴۵۰ متر برق رسانی ، ۵۵۵ متر حصارکشی از دیگر اقدامات انجام شده در این رابطه می باشد.

وی خاطر نشان کرد: بهسازی ۴ دهنه چشمه و حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه نیز جهت تامین آب شرب این روستاها اجرا شد.

وی اظهار داشت: این پروژه ها با اعتباری بالغ  بر ۱۵ میلیارد و ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به بهره برداری رسیدند  و جمعیتی در حدود ۲۹هزار و ۷۱۱ نفر از نعمت آب شرب پایدار بهره مند شدند.

 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
764 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):22
22 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 04-09-1399, 08:17