A- A A+

ارتقای کیفیت آب شرب روستای گزکوه در شهرستان فاروج

  • چاپ
  • ایمیل

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان فاروج در استان خراسان شمالی با اعلام این خبر، گفت: با یکپارچه سازی دو شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی، ارتقای کیفیت آب شرب مناطق روستایی در دستور کار شرکت آبفای استان قرار گرفت تا ضمن برخورداری مردم از آب شرب پایدار، کیفیت آن نیز ارتقا یابد.

 

حکمت ا... عزیزی، اظهار داشت: طی دستورالعمل صادره و پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، 64 روستای تحت پوشش خدمات امور آب و فاضلاب این شهرستان قرار گرفت که در این راستا و به‌منظور ارتقاء وضعیت آب شرب این روستاها و همچنین تامین و توزیع مطلوب آب شرب، مطابق مطالعات صورت گرفته و اولویت‌بندی های انجام شده، عملیات بهسازی خطوط انتقال، شبکه توزیع و تاسیسات آبرسانی روستاها، در دستور کار قرار گرفت.

 

وی عنوان کرد: در این راستا، طی روزهای گذشته در روستای گزکوه از مجتمع آبرسانی جعفرآباد در شهرستان فاروج،  یک باب اتاقک کلرزنی به همراه یک دستگاه کلرزن برقی و بهسازی خط رانش چاه جهت تزریق کلر به بهره برداری رسید و آب شرب بهداشتی و با کیفیت وارد مدار گردید.

 

وی یادآور شد: از ابتدای یکپارچه سازی تاکنون، 6 دستگاه کلرزنی برقی، 5 دستگاه کلرزن گازی، یک دستگاه کلرزن قطره ای و یک دستگاه کلرزن قطره ای-برقی در 18 روستای تحت پوشش در شهرستان فاروج با اعتباری بالغ بر 238میلیون تومان خریداری و نصب شده است و 3هزار و 472خانوار ساکن در این روستاها از نعمت آب شرب پایدار و باکیفیت برخوردار شدند.

 

وی افزود: 27 باب دستگاه کلرزنی دیگر نیز در سطح روستاهای تحت پوشش امور آبفای شهرستان فاروج نیز تعمیر و دوباره در محل نصب شده است.

عزیزی خاطر نشان کرد: در همین مدت تعداد 27 واحد کلرزنی دیگر نیز در سطح روستاهای تحت پوشش امور آب و فاضلاب شهرستان فاروج بهسازی، تعمیر و دارای کانکس شده اند.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
341 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):52
52 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 07-08-1399, 13:20