A- A A+

تنها ۸۵ روستای خراسان شمالی تنش آبی ندارد

  • چاپ
  • ایمیل

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: مشکل تنش آبی تنها در ۸۵ روستای زیر پوشش این شرکت، وجود ندارد و این نشان می‌دهد، وضعیت تامین آب در این مناطق خیلی خوب نیست.

غلامحسین ساقی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: اکنون ۶۸۹ روستای استان، تحت پوشش این شرکت است که از این تعداد، ساکنان در ۲۹۰ روستا، با تنش آبی روبه رو بوده، و تامین آب در ۳۱۴ روستا هم در مرز تنش است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی افزود: بر این اساس، تنها در ۸۵ روستا، مشکل تنش آب وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: رفع تنش آبی در ۲۹۰ روستا بر اساس برآوردهای قیمت های سال گذشته، دست کم ۹ هزار و ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

ساقی با اشاره به اینکه در ابتدای یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری، ۳۰۰ روستای استان با مشکل تنش آبی روبه رو بود گفت: با اقدامات انجام شده در سالجاری، تنش آبی در ۱۰ روستای استان، که البته روستاهای پرجمعیت هستند، حل شده است.

وی افزود: برای حل مشکلات تامین آب در روستاها، سند آبرسانی پایدار تدوین شده و مقرر است تا سال ۱۴۰۵، مشکلات این مناطق حل شود و بدین ترتیب تا ١۴٣٠ دغدغه تامین آب نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی  گفت: اکنون ساکنان ۸۳ روستای استان به علت خشک شدن چشمه ها و یا کاهش کیفیت آب، با تانکر آبرسانی می شوند.

وی با بیان اینکه ۵۰ هزار نفر از جمعیت این روستاها، به صورت سیار آبرسانی می شوند گفت: برخی روستاها، تنها یک روز از هفته و برخی در تمام روزهای هفته به صورت سیار، آبرسانی می شوند.

ساقی گفت: برخی روستاها دارای شبکه و مخزن ذخیره آب هستند که در این مناطق، تانکرها در روستا حضور یافته و مخازن را پر می کنند اما برخی روستاها که شبکه ندارند، مردم با دبه آب را از تانکرها، برداشت می کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی خاطرنشان کرد: برای حل فوری مشکل این ۸۳ روستا، ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

شرکت آب شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی بیش از ۲۰۰ هزار مشترک آب در شهرها و بیش از ۱۲۱ هزار مشترک آب در روستاها دارد. 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1644721
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
684 بازدید
2380 بازدید
9325 بازدید
9325 بازدید
62201 بازدید
31806 بازدید
1644721 بازدید

پیش بینی امروز
1416

1.32%
11.44%
2.49%
0.06%
0.18%
84.51%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):60
60 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 09-07-1399, 09:16