A- A A+

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی غلامحسین ساقی مدیر عامل شرکت آبفا خراسان شمالی با بیان خبر فوق گفت:  تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه در استان خراسان شمالی ، شهرستان مانه و سملقان و  در ٢ کیلومتری شمال شرق شهر آشخانه قراردارد .

 

وی افزود:عملیات احداث این تصفیه خانه فاضلاب با فناوری لجن فعال و  قابلیت حذف ازت و فسفر در مساحت ١٢ هزار متر مربع در تیرماه ١٣٩١، از محل اعتبارات عمومی آغاز گردید که هدف اجرایی این طرح در فاز اول، تحت پوشش قرار دادن ٢٧ هزار نفر از جمعیت شهر آشخانه می باشد.

وی ادامه داد:طرح ٧١ میلیارد تومانی فاضلاب آشخانه که  بزرگترین پروژه عمرانی شهرستان مانه وسملقان وشهر آشخانه محسوب می شود شامل:

تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت ۵٨٠٠ مترمکعب و با پیشرفت فیزیکی ١٠٠ درصد، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال پلی اتیلن ٣ هزار متری از ایستگاه پمپاژ تا تصفیه خانه بصورت دوخط موازی وبا  قطر ٣٠٠  میلیمتر و با  پيشرفت فیزیکی ١٠٠صد درصد،شبکه جمع آوری فاضلاب به طول ٣۵ هزار متر  (۵۰درصد از شبکه موردنیاز)می باشد .

 ساقی خاطرنشان ساخت: در زمان اجرای این پروژه  مستقیماً ٢٠ نفر در ماه  و ٣٠  نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار شده که پس از بهره برداری ١۵ نفر مستقیماً و ۵ نفر غیر مستقیم در ماه مشغول به کار خواهند شد که ٩٠ درصد این افراد بومی این منطقه خواهند بود . 

وی اظهارداشت:با عنایت به بالا بودن سطح آب های زیرزمینی در نواحی شمالی شهر و همچنین با عنایت به نفوذ ناپذیری نا مطلوب خاک در نواحی جنوبی شهر آشخانه در مجموع مشکلات و معضلات عدیده  دفع  سنتی فاضلاب  و هزینه های بالای تخلیه چاه های جذبی ، عموم مردم خواستار دفع فاضلاب به شیوه مدرن بودند . 

وی گفت:با توجه به اینکه جمع آوری و تصفیه فاضلاب از ویژه گی های جوامع متمدن و پیشرفته محسوب می گردد لذا ماهیت چنین پروژه ای به خودی خود گویای توسعه و رشد منطقه خواهد شد . 

 

وی با بیان اینکه با اجرایی شدن این طرح امنیت بهداشتی مردم بیش از گذشته تامین و موجب حفظ جمعیت موجود و ایجاد رضایت عمومی خواهد شد ادامه داد:این طرح با جلوگیری از ورود ٢/١  میلیون متر مکعب در سال فاضلاب خام به محیط زیست باعث پیشگیری از نفوذ و ورود انواع آلاینده ها همچون نیترات ، دتر جنت ها ، عوامل میکروبی و بیماری زا به منابع آب و خاک و به طور کلی محیط زیست خواهد شد .

مهندس غلامحسین ساقی با اشاره به اینکه جهش خوبی در افتتاح پروژه ها داشته ایم گفت: خوشبختانه تاکنون 2 پروژه فاضلاب به بهره برداری رسیده که این  پروژه ها شامل : افتتاح تصفیه خانه فاضلاب آشخانه، ارتقاء تصفیه خانه اسفراین از 8 هزار به 16 هزار ، و سال آینده نیز شاهد بهره برداری فاضلاب شیروان خواهیم بود.

 

  مدیرعامل شرکت آبفای استان با اشاره به افتتاح فاضلاب پروژه مساکن گلستان شهر بجنورد نیز گفت:شروع اجرای شبکه فاضلاب مساکن گلستان شهر بجنورد از سال ۹۷ بوده و در شهریور ۹۸ اجرای شبکه فاضلاب به اتمام رسید.

وی افزود:  شبکه جمع آوری فاضلاب این منطقه به طول  ۲۵ کیلومتر و خط انتقال انتقال به طول۵/۵ کیلومتر اجرا شده است.

ساقی خاطرنشان ساخت:عملیات نصب انشعاب فاضلاب گلستان شهر نیز در دی ماه سال جاری آغاز و تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

وی تعداد انشعاب فاضلاب نصب شده گلستان شهر را ۵۵۰۰ فقره و در مدت دوماه عنوان کرد و اظهارداشت: این پروژه با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال اجرا و جمعیت بهره بردار از این پروژه ۲۰۰۰۰ نفر ساکنين گلستان شهر بجنورد می باشند.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1523 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):15
15 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 04-09-1399, 08:17