A- A A+

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه شهر بجنورد ، در دیدار با مدیرعامل و مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان، با اشاره به اهمیت آب در حیات جامعه، اظهار کرد: خداوند در آیه 30 سوره انبیاء می‌فرماید: «وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاءِ کلَّ شَیءٍ حَی» و تأکید می‌کند از آب هر چیز زنده‌ای را آفریدیم.

وی با بیان اینکه آب نیاز مشترک همه عالم هستی است، افزود: تعبیر قرآن کریم «مِنَ الْمَاءِ کلَّ شَیءٍ حَی» است؛ یعنی حتی جمادات هم به‌گونه‌ای به آب نیاز دارند و هر چیز نیاز به آب دارد فرقی نمی‌کند جاندار باشد یا بی‌جان.

آیت الله یعقوبی افزود: بر این اساس اگر آب نباشد شاید کوه متلاشی شده و حالت خود را از دست بدهد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی گفت: وقتی این کار حیاتی است باید حساسیت ما هم نسبت به آن بیشتر باشد؛ زیرا حیات انسان‌ها به آن وابسته است و حیات انسان هم بسیار مهم است.

وی افزود: خداوند در آیه 32 سوره مائده می‌فرماید: «مَنْ قَتَلَ نَفْسًا بِغَیرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الْأَرْضِ فَکأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا وَمَنْ أَحْیاهَا فَکأَنَّمَا أَحْیا النَّاسَ جَمِیعًا» و تأکید می‌کند هر کس نفسی را بدون حق و یا بی‌آنکه فساد و فتنه‌ای در زمین کرده، بکشد مثل آن باشد که همه مردم را کشته و هر کس نفسی را حیات بخشد از مرگ نجات دهد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده باشد.

آیت الله یعقوبی اضافه کرد: اگر آب در اختیار انسان‌ها باشد جلوه حیات متجلی شده و اگر نباشد نابودی به وجود می‌آید.

وی در ادامه با اشاره به جذب بودجه اختصاص یافته به آبفای خراسان شمالی از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری ، خطاب به مسئولان این شرکت، گفت: اینکه این میزان بودجه را جذب کردید توانمندی شما را می‌رساند.

آیت الله یعقوبی اضافه کرد: خود همین نشان‌دهنده پرکاری و تلاش شما در مجموعه است که توانستید بودجه اختصاص یافته را جذب کنید و این همت شما ، به جذب بودجه بیشتر کمک نموده است .

وی با بیان اینکه در مجموعه آب و فاضلاب استان کار جهادی صورت گرفته است، افزود: این مدال افتخاری است که دو برابر بودجه مصوب سفر مقام معظم رهبری را جذب و عملیاتی کرده‌اید.

وی خطاب به مسئولان این شرکت، ادامه داد: در نگهداری این پروژه‌ها دقت کرده و در نظارت بر پروژه‌ها دقیق‌تر عمل کنید تا سهل‌انگاری نشود.

آیت الله یعقوبی گفت: باید نظارت دقیق‌تر و کامل‌تر و فنی‌تر بر پروژه‌های آب و فاضلاب صورت گیرد تا وقتی هزینه کشور زیر خاک می‌رود بعدها دچار اشکالات فنی نشود.

وی تصریح کرد: کار شما زیر خاک می‌رود و ناپیدا است؛ ازاین‌رو باید صد درصد مطمئن باشید کار شما درست و استاندارد صورت گرفته است.

امام جمعه بجنورد افزود: در این کارها دقت و مراقبت بیشتری داشته باشید و گاهی نظارت‌های خود را به‌صورت نامحسوس اجرایی کنید تا فعالیت‌های این بخش با استاندارد و کیفیت بیشتری انجام شود.

خاطر نشان می شود در ادامه این دیدار آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی از تصفیه خانه آب و پروژه های فعال و در حال انجام شرکت آب وفاضلاب خراسان شمالی بازدید بعمل آوردند .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1528344
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
297 بازدید
1560 بازدید
3038 بازدید
3038 بازدید
11265 بازدید
23315 بازدید
1528344 بازدید

پیش بینی امروز
504

1.31%
10.93%
2.37%
0.06%
0.19%
85.13%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):18
18 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 11-04-1399, 08:03