A- A A+

صعود به قله شاه جهان توسط گروه کوهنوردی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی

  • چاپ
  • ایمیل

گروه کوهنوردی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی به قله 3080متری شاه جهان بلندترین قلعه استان صعود نمودند.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب فاضلاب خراسان شمالی،  احمد واحدی مسئول ورزش این شرکت گفت: با توجه به تقویم کوهنوردی شرکت برنامه صعود به قله برند استان خراسان شمالی به ارتفاع 3080متر پیش بینی شد که همکاران این شرکت توانستند این قله را فتح نمایند.

وی افزود: این برنامه به سرپرستی آقای سید ابراهیم حسینی و تیم 11 نفره شرکت  برگزارشد.

وی اظهارکرد: در این برنامه گروه کوهنوردی این شرکت در روز 5 شنبه از روستای بلغان  و پس از طی 20 کیلومتر پیاده روی به محل کمپ رسیده و در ساعت 16:30 عصر برای فتح قله حرکت و در ساعت 17:30 عصر موفق به صعود قله شدند.

واحدی خاطرنشان ساخت: پس از استراحتی کوتاه در کمپ مجددا گروه به سمت قله حرکت و پس از رسیدن به قله و گرفتن عکس یادگاری مجدد به محل کمپ چادر ها برگشته و شب را در آنجا سپری کردند.

 وی هدف از شب خوابی و  ماندن در این مکان را تحمل هوای سرد و آمادگی  بدنی کوهنوردان برای صعود های کشوری دانست.

گفتنی است: قله شاه‌جهان با ارتفاع ۳۰۸۰ متر بلندترین نقطه از رشته کوه آلاداغ بوده که در شهرستان فاروج و در استان خراسان شمالی واقع شده است این کوه به علت وسعت زیاد در سه شهرستان خراسان شمالی گسترده شده‌است. قله شاه جهان از شمال شرق و شرق به شهرستان فاروج، از شمال و شمال غرب به شهرستان شیروان ، از جنوب و غرب به شهرستان اسفراین منتهی می گردد. اما بیشتر حوضه شاه جهان در فاروج قرار دارد و جز طرح قلل سیمرغ می باشد .

شاه جهان به لطف پوشش گیاهی مناسب و آب فراوان زیستگاه حیوانات زیادی از جمله گرگ، پلنگ، روباه، شغال، آهو، گراز، گربه وحشی پالاس، مارمولک، موش، مار، خرگوش و تشی و از پرندگان کبک، تیهو، کبوتر، بلدرچین و عقاب طلایی است که مکرراً مشاهده می‌شود.

 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
5125 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):33
33 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 20-02-1400, 13:07