A- A A+

با اتصال منطقه گلستان شهر ، صد در صد مشترکین  مساکنمهرشهربجنورد به شبکه جمع آوری فاضلاب شهری متصل می‌شوند.

 

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت:

 پروژه شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب و ایستگاه پمپاژ شهرک ولی عصر و گلستان شهر بجنورد،  آماده بهره برداری است که همزمان با سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان خراسان شمالی افتتاح می شود.

 

مهندس غلامحسین ساقی اظهار کرد: این پروژه شامل اجرای ۱۳ هزار متر شبکه جمع آوری فاضلاب و نصب انشعابات و ساخت ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۴۵ لیتر بر ثانیه است.

 

وی افزود: با اجرای این طرح، افزایش سطح بهداشت عمومی، کمک به تأمین آب عاری از آلودگی و جلوگیری از آلوده شدن آب‌های زیرزمینی میسر شده است.

 

وی گفت: شبکه جمع آوری وانتقال و ایستگاه پمپاژ فاضلاب دو منطقه جمعیتی متراکم حاشیه شهر بجنورد شامل شهرک ولیعصر و شهرک گلستان تکمیل شده و در حال واگذاری و نصب انشعاب در این دو منطقه هستیم که این پروژه ها در سفر کاروان تدبیر و امید به بهره برداری خواهند رسید. و با اتصال مساکن مهر گلستان شهر بجنورد ، صد در صد مشترکین مساکن مهر این شهر به شبکه جمع آوری فاضلاب شهری متصل می‌شوند.

 

مهندس ساقی با بیان اینکه 33 هزار نفر از شهروندان از مزایای این طرح های بخش فاضلاب بهره مند خواهند شد گفت:

ارزش ریالی تاسیسات اجراشده بیش از 640 میلیارد ریال است.

 

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این تاسیسات میزان بهره مندی شهروندان بجنورد از تاسیسات فاضلاب حدود ۱۴ درصد و در استان ٧ درصد ارتقا می یابد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی افزود:

جمع آوری و تصفیه فاضلاب فرصت مناسبی برای بازچرخانی پساب و استفاده این منبع آبی پایدار برای جایگزینی پساب با آب مصرفی در صنایع فعال در منطقه از جمله پتروشیمی خراسان خواهد بود.

 

بر اساس این گزارش، در سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان و اختصاص اعتبار از محل سفر به شهرهای بجنورد، اسفراین و آشخانه روند اجرایی پروژه های فاضلاب این شهرها را سرعت بخشیده است.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1076969
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
478 بازدید
1682 بازدید
1961 بازدید
1961 بازدید
17635 بازدید
92954 بازدید
1076969 بازدید

پیش بینی امروز
912

1.33%
10.92%
2.46%
0.07%
0.24%
84.98%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):16
16 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 22-08-1398, 14:34