A- A A+

همزمان با سفر رئیس جمهور پروژه ارتقای تصفیه خانه فاضلاب اسفراین به بهره برداری میرسد

  • چاپ
  • ایمیل

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: پروژه ارتقاء و افزایش ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب اسفراین آماده بهره برداری است.

 

مهندس غلامحسین ساقی اظهار کرد: افزایش ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر اسفراین از هشت هزار متر مکعب در شبانه روز به 16 هزار متر مکعب محقق شده و ساخت ۸۰ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب تکمیل شده است که در سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان به بهره برداری می رسد.

 

وی خاطرنشان کرد: ارزش ریالی این تاسیسات، حدود 1100 میلیارد ریال  است که با اجرای این تاسیسات بیش از ۹۰ درصد از شهروندان اسفراینی از مزایای آن بهره مند می شوند.

 

مهندس ساقی تصریح کرد: بازچرخانی پساب این تصفیه خانه و استفاده از منبع آبی پایدار آن ، فرصت مناسبی برای توسعه صنعت در منطقه خواهد بود.

 

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان خراسان شمالی دفع بهداشتی فاضلاب و کاهش آلودگی آب‌های زیرزمینی را از مطالبات شهروندان اسفراین عنوان کرد و گفت: این پروژه، یکی از پروژه‌های زیربنایی این شرکت بوده ، و در ابتدای دولت تدبیر و امید تنها ۲۸ درصد از جمعیت شهری استان از تاسیسات فاضلاب بهره مند بودند اما این رقم اکنون به 33 درصد رسیده است  که البته 17 درصد از میانگین کشوری عقب است.

 

وی اظهار داشت: با برنامه ریزی جامع تدوین شده و نگاه ویژه وزارت نیرو، تلاش داریم تا با تقویت اعتباری لازم، عقب ماندگی ها در شاخص بهره مندی شهروندان از خدمات فاضلاب جبران شود.

 

وی گفت: در این زمینه، تقویت ظرفیت تصفیه خانه ها و ساخت شبکه های جمع آوری، انتقال و ایستگاه های پمپاژ  با قوت در حال اجرا است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی و اختصاص اعتبار از محل این سفر به شهرهای بجنورد، اسفراین وآشخانه روند اجرایی پروژه های فاضلاب شهر های مذکور را سرعت بخشیده و اسفراین بیشترین جمعیت تحت پوشش در سطح استان به نسبت سایر شهر ها را داراست.

شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی حدود۶۰ هزار مشترک فاضلاب دارد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1076853
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
362 بازدید
1682 بازدید
1845 بازدید
1845 بازدید
17519 بازدید
92954 بازدید
1076853 بازدید

پیش بینی امروز
576

1.33%
10.92%
2.46%
0.07%
0.24%
84.98%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):22
22 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 22-08-1398, 14:34