A- A A+

بازدید معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تصفیه خانه فاضلاب شهر شیروان

  • چاپ
  • ایمیل

مهندس پاکروح معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با حضور در تصفیه خانه فاضلاب شهر شیروان از روند اجرای این تصفیه خانه بازدید نمود .

روز دوشنبه سوم تیرماه سال جاری مهندس شاهین پاکروح معاون مهندسی  و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در راس هیئتی وارد استان خراسان شمالی شد و از پروژه های در حال اجرای فاضلاب استان خراسان شمالی بازدید نمودند.

مهندس پاکروح با حضور در تصفیه خانه فاضلاب شهر شیروان از قسمتهای مختلف این تصفیه‌خانه و روند اجرای این پروژه بازدید نمودند.

ایشان پس از بازدید از قسمت های مختلف تصفیه خانه در جلسه ای متشکل از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی و هیئت همراه ایشان ، مدیرعامل  و نمایندگان شرکت هلدینگ شایگان( سرمایه گذار  احداث تصفیه خانه فاضلاب شیروان)، حضوریافت.

در ابتدای این جلسه مهندس ساقی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت : تصفیه خانه فاضلاب شهر شیروان در تیرماه سال 1395 به روش BOT جهت ساخت و اجرا به شرکت شهرساز شایگان واگذار گردید ، روش تصفیه در این تصفیه خانه به روش لجن فعال با سیستم هوادهی گسترده با قابلیت حذف فسفر و ازت می باشد ، ظرفیت این تصفیه خانه در افق طرح ( سال 1415) دوازده هزار متر مکعب در شبانه روز و برای جمعیت تحت پوشش 142 هزار نفر طراحی گردیده است .

  مهندس بناری نماینده شرکت شهرساز شایگان گفت: تحریم ها و افزایش ناگهانی  قیمت ها در سال های اخیر شوک بسیار زیادی را بر روند اجرای این  پروژه وارد نمود اما بدون اینکه وقفه ای در اجرای پروژه فاضلاب شهر شیروان ایجاد شود این پروژه با تمام قوت پیشرفته و تمامی تجهیزات این تصفیه خانه به جز سیستم کنترل(plc) خریداری شده و در حال انتقال و نصب می باشد .

 مهندس اسور مدیر عامل شرکت شهرساز شایگان نیز در این جلسه گفت : تمام سعی و تلاش این شرکت بر این است که مانند تمامی پروژه هایی که تا به حال این شرکت انجام داده پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر شیروان نیز   به بهترین نحو اجرا و  مورد بهره برداری قرار گیرد که در این راستا تمام سعی و تلاش خود را برای تامین منابع مالی و اتمام پروژه و بهره برداری در مدت مقرر انجام خواهیم داد .

 مهندس پاکروح در ادامه این جلسه گفت :  سرمایه گذاری در تصفیه خانه های فاضلاب کاریست دیربازده اما پایدار.

 وی افزود : پساب تصفیه خانه فاضلاب می تواند اراضی موجود در اطراف تصفیه خانه را به اراضی با تولید مناسب تبدیل کند که این موضوع می‌تواند به یک درآمد پایدار برای سرمایه گذار تبدیل شود.

 همچنین مهندس پاکروح گفت:  با توجه به این که اقدامات زیربنایی در کشور هنوز وابسته به دولت است، کمتر شرکتی وجود دارد که کلیه اقدامات مهندسی، طراحی، ساخت و فاینانس را یکجا انجام دهد که شرکت هلدینگ شایگان تمامی مراحل و اقدامات احداث پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر شیروان را برعهده گرفته است و به نحو خوبی به پیش برده است و رسالت دولت و مسئولین شرکتهای آب و فاضلاب حفظ و حراست از بخش خصوصی و رفع دغدغه‌های آنهاست که بتوانند با فراغ بال بیشتری به سمت اجرای پروژه های آب و فاضلاب کشیده شوند و بدون هیچ ترس و واهمه‌ای وارد عرصه سازندگی شده و پروژه‌های بزرگی مانند پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر شیروان را با بهترین کیفیت به ثمر برسانند.

 ایشان در پایان خاطرنشان  ساختند:  با بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب سخت ترین قسمت کار پیمانکار یعنی بهره برداری از پروژه آغاز می شود و می دانیم که بهره برداری از یک تصفیه خانه مدرن و پیشرفته کار ساده ای نیست و مشکلات خاص خود را دارد  و ما امید داریم که  شرکت هلدینگ شایگان در بهره برداری از  این تصفیه خانه مانند مراحل ساخت این پروژه موفق و سربلند باشد .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1173 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):48
48 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15