A- A A+

روز چهار شنبه 28 فروردین ماه سال جاری ، دکتر علی قربانی نماینده مردم شریف شهر های بجنورد ، مانه و سملقان ، رازو جرگلان ،گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی با حضور در شرکت آب و فاضلاب استان ضمن دیدار و گفتگو با مهندس ساقی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل و پرسنل این شرکت با مجموعه  فعالیتها،چالش ها ، و نیاز های این شرکت آشنا شد و در ادامه از تعدای از پروژه های این شرکت در سطح استان بازدید نمود . 

در این روز ابتدا با حضور در محل احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه از مراحل اجرای این پروژه بازدید بعمل آورد که در ضمن بازدید مهندس ساقی گفت : پروژه تصفیه خانه فاضلاب آشخانه بزرگترین پروژه در حال احداث شهر آشخانه است و در حال حاضر 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته  که درصورت تخصیص اعتبارات لازم پروژه مذکور درنیمه اول سال جاری به بهره برداری خواهد رسید .

در ادامه بازدید ها دکتر قربانی به همراه مهندس ساقی در تصفیه خانه آب شهر بجنورد حضور یافتند و از قسمت های مختلف این تصفیه خانه و مراحل مختلف تصفیه آب بازدید به عمل آوردند .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب در این بازدید نیز اطلاعات لازم در مورد فرایند تصفیه آب ارائه نموده و گفت : این تصفیه خانه آبی راکه از سد شیرین دره می گیرد پس از طی مراحل مختلف تصفیه نموده و  آب با کیفیت مطلوب و مطابق استاندارهای لازم وارد شبکه توزیع آب شرب شهر بجنورد می نماید .

ساقی افزود: تصفیه خانه آب بجنورد در حال حاضر با دبی خروجی بیش از 400 لیتر برثانیه در مدار بهره برداری است  و قابلیت تصفیه تا 950 لیتر برثانیه را نیزدارد .

همچنین در این روز دکتر قربانی از تصفیه خانه فاضلاب شهر بجنورد بازدید  نمود و در ضمن بازدید مهندس ساقی اطلاعاتی را در مورد اجزاء ، قسمت های مختلف و فرایند تصفیه فاضلاب در این تصفیه خانه را ارائه نمود و خاطر نشان ساخت : تصفیه خانه فاضلاب شهر بجنورد سالانه بیش از 6 میلیون متر مکعب فاضلاب خام را تصفیه می نماید و پسابی را که دارای کلیه استاندارد های زیست محیطی می باشد  به طبیعت بر می گرداند و این پساب ظرفیت مناسبی جهت استفاده در بخش های مختلف بویژه در بخش صنعت را داشته و این شرکت آمادگی کامل جهت واگذاری آن به بخش های مختلف صنعتی ، فضای سبز و غیره را دارد .

در پایان این بازدیدها دکتر قربانی نماینده مردم شهر های بجنورد ، مانه و سملقان ، رازو جرگلان ،گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از مدیر عامل و کلیه پرسنل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی به جهت ارائه خدمات مطلوب به هم استانی ها ، گفت : تمام سعی خود را می کنیم تا مشکلات و چالش های پیش رو جهت اتمام پروژه های نیمه تمام تا حد ممکن رفع شود و در راستای ارائه خدمات مستمر به مردم شریف استان از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود .                     

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
5222 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):42
42 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 20-02-1400, 13:07