A- A A+

با ورود سیلاب به سد شیرین دره و عدم امکان استحصال آب از  لایه های پایینی ، با ابتکار عمل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی برداشت آب از قسمت فوقانی این سد آغاز شد   

مهندس غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره ومدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی ضمن بیان خبر فوق گفت : بارش های شدید در روزهای اخیر و ورود سیلاب به سد شیرین دره ، استحصال آب از این سد جهت تصفیه و شرب را غیر ممکن نمود .

مهندس ساقی افزود : بواسطه حجم بالای سیلاب و خروج این منبع عظیم آبی از مدار تولید  ، شهروندان در برخی از نقاط شهر بجنورد با  افت فشار و کمبود آب مواجه شدند  که در صورت تداوم وضعیت ،قسمت های بیشتری از شهر با قطعی آب مواجه می شد .

ساقی با اشاره به اقدامات این شرکت در مقابله با مشکل پیش آمده گفت : با ابتکار و تلاش شبانه روزی پرسنل این شرکت و همراهی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی ،عملیات برداشت آب بصورت ثقلی و بدون استفاده از پمپ  جهت ارسال به تصفیه خانه آب شهر بجنورد از لایه های فوقانی دریاچه سد و از روی تاج سد شیرین دره بصورت سه خط موازی آغاز گردید .

وی خاطر نشان ساخت با رسیدن آب به تصفیه خانه و پس از طی مراحل تصفیه ، آب وارد مخازن شهر بجنورد گردید و کمبود فشار و قطعی های ایجاد شده که بواسطه حجم بالای سیلاب ایجاد شده بود ،در شهر بجنورد بطور کامل مرتفع گردید .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1253 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):20
20 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : شنبه 03-08-1399, 12:12