A- A A+

برگزاری جلسه ساماندهی انشعابات غیر متعارف فاضلاب اصناف خراسان شمالی

  • چاپ
  • ایمیل

در راستای توجیه و پیاده سازی طرح ساماندهی انشعابات غیر متعارف فاضلاب جلسه ای با حضورمسئولین اتاق اصناف خراسان شمالی و مالکین اصناف شهر بجنورد برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی: روز دو شنبه ، یکم بهمن ماه جلسه ای با حضور مسئولین شرکت آب و فاضلاب ، اتاق اصناف و مالکین رستورانها ، آشپزخانه ها و .... برگزار و کلیات طرح نگهداری صحیح از شبکه های فاضلاب ، جلوگیری از ورود چربی و روغن و سایر زائدات از آشپزخانه ها ، رستوران ها ، کارواش ها و سایر مشترکینی که دارای فاضلاب غیر متعارف می باشد ، قوانین و مقررات و نحوه همکاری و مشارکت اصناف ارائه گردید.

در این جلسه مهندس زهرایی مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات فاضلاب شرکت آبفای خراسان شمالی گفت : شبکه های فاضلاب در کشور که متولی آن شرکت های آب و فاضلاب شهری می باشند با هدف جمع آوری فاضلاب شهری به منظور  حفظ بهداشت شهروندان ، جلوگیری از انتشار آلودگی و امراض ، جلوگیری از آلوده شدن آب و خاک احداث گردیده اند که فاضلاب جمع آوری شده  با صرف هزینه های هنگفت در نهایت تصفیه و در بخش کشاورزی و صنعت  قابلیت مصرف دارد .

زهرایی افزود : به منظور  بهره برداری بهینه از شبکه های جمع آوری فاضلاب و جلوگیری از مشکلاتی نظیر پس زدگی فاضلاب اقدامات موثر فراروانی باید انجام پذیرد که این مهم در شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با واگذاری کار بهره برداری به شرکتهای متخصص و با انجام عملیاتی نظیر: عملیات شستشو و لایروبی شبکه های فاضلاب با دستگاه واتر جت ، سم پاشی منهول ها ، ویدئومتری و بازرسی شبکه ، رفع اتفاقات و گرفتگی و اصلاح شبکه و ... در حال انجام است .

زهرایی در ادامه گفت : یکی از راه های مهم در این امر بهره برداری صحیح از شبکه های جمع آوری فاضلاب جلو گیری از ورود چربی و روغن و سایر زائدات از آشپزخانه ها ، رستوران ها ، کارواش ها و سایر مشترکینی بوده که دارای فاضلاب غیر متعارف می باشد و چون شبکه های فاضلاب بر مبنای بار هیدرولیکی و آلی فاضلاب شهری طراحی می شوند و ورود فاضلاب غیر از این به شبکه باعث اختلال در عملکرد این تاسیسات می شود ، لذا این گونه مشترکین قبل از وصل انشعاب خود به شبکه فاضلاب می بایست اقدام به اجرای پیش تصفیه جهت حذف چربی و روغن و شن و ماسه و سایر آلودگیها از فاضلاب تولیدی خود نمایند.

وی خاطر نشان ساخت : در همین راستا و از سال قبل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با انعقاد قرارداد با مشاورین ذیصلاح اقدام به ساماندهی انشعابات غیر متعارف نموده و در راستای توجیه طرح و پیاده سازی هر چه بهتر آن جلساتی با اتاق اصناف برگزار نموده و در ادامه نیز این روند تا اخذ نتایج لازم ادامه خواهد داشت .

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1645810
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
463 بازدید
1310 بازدید
10414 بازدید
10414 بازدید
463 بازدید
62827 بازدید
1645810 بازدید

پیش بینی امروز
648

1.32%
11.45%
2.49%
0.06%
0.18%
84.50%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):10
10 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 09-07-1399, 09:16