A- A A+

بازدید دانش آموزان مدرسه شاهد از تصفیه خانه آب بجنورد در استان خراسان شمالی

  • چاپ
  • ایمیل

دانش آموزان دبستان شاهد شهرک ولی عصر (عج) از تصفیه خانه آب بجنورد و تاسیسات آن بازدید کردند

 

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی:  به منظور ارتقاء سطح آگاهیهای علمی و فنی دانش آموزان از نحوه عملکرد تاسیسات آبرسانی و آشنایی بیشتر آنان با الگوی استفاده صحیح از آب؛ دانش آموزان پسر دبستان شاهد ولی عصر(عج) شهرک ولیعصر بجنورد از تصفیه خانه آب این شهرستان بازدید و از نزدیک با مراحل انتقال آب از سد به تصفیه خانه و نحوه تصفیه آب در تصفیه خانه و نهایتا انتقال آن به شبکه توزیع و دسترسی شهروندان به آب آشنا شدند.

در این بازدید کارشناس تصفیه خانه آب با تشریح فرآیند موجود در تصفیه خانه آب بجنورد در خصوص هر یک از مراحل تصفیه توضیحاتی ارائه نمود و دانش آموزان با روند تهیه آب شرب آشنا شدند . آب نمای ورودی آب سد شیرین دره  ، واحدهای اختلاط ، حوضچه های ته نشینی و ساختمان فیتراسیون از جمله محل هایی بودند که دانش آموزان با مراحل کار هر یک از آنها آشنا شدند.

در ادامه این بازدید کارشناس روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی  به بیان مطالبی پیرامون اهمیت مصرف بهینه آب و راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب پرداخت . وی دانش آموزان را سفیران و حامیان آب خواند و از آنها خواست با توجه به بازدید آنان از فرآیند تصفیه آب و مراحل تهیه آب شرب گوارا ، در خصوص صرفه جویی در مصرف آب دقت بیشتری به خرج دهند و از دوستان و خانواده های خود بخواهند مصرف آب را مدیریت کنند. 

در پایان بسته های فرهنگی شامل برشور و کتابچه های روشهای صرفه جویی در مصرف آب به دانش آموزان اهداء گردید.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
501 بازدید
1596 بازدید

1.27%
13.24%
2.37%
0.06%
0.17%
82.89%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):19
19 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 24-10-1399, 08:42