A- A A+

دیدار مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی با فرماندار شهرستان اسفراین

  • چاپ
  • ایمیل

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی:  مهندس غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت به همراه معاونین و مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اسفراین با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

مهندس غلام حسین ساقی در این دیدار ضمن ارائه گزارش عملکرد در خصوص فعالیتهای این شرکت اظهار کرد: این شرکت همواره خدمت مستمر به شهروندان در تمامی نقاط شهری را سرلوحه کار خود قرار داده است، بطوریکه در تابستان گذشته با وجود کاهش بارندگی و خارج شدن سد بیدواز شهرستان اسفراین از مدار بهره برداری که بخشی از آب شرب شهروندان این شهر ستان از این سد تامین می شد، باز هم خدمات آب و فاضلاب به صورت مستمر در این شهرستان برقرار بود و شهروندان هیچگاه دچار قطعی آب و افت فشار نشدند.

 ساقی در ادامه گفت: در تابستانی که گذشت 100 لیتر بر ثانیه کمبود آب در این شهرستان داشتیم که این امر با برقراری فشار مناسب در شبکه توزیع آب و ذخیره آب در مخازن توسط کارکنان امور اسفراین مدیریت شد. که در این راستا و جبران این کمبود حفر 5 حلقه چاه در دستور کار ومعاونت مهندسی و توسعه این شرکت قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر این 5 حلقه چاه حفر شده و آزمایش پمپاژ نیز صورت گرفته که جهت بهره برداری و وارد مدار شدن نیاز به اعتبارات و همراهی مسئولین شهرستانی دارد .

ایشان در ادامه این دیدار اشاره ای به وضعیت فاضلاب این شهرستان نمود و گفت: خوشبختانه شهر اسفراین پیشرو در زمینه اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در تمامی شهره های استان خراسان بزرگ است، بطورئیکه بیش از 90 درصد شهروندان این شهر از شبکه جمع آوری فاضلاب شهری بهره مند هستند و 10 درصد باقی مانده مربوط به منطقه فرطان و مسیر هایی است که معابر آنها نیاز به بازگشایی مسیر داند.

وی اظهار کرد با تغییر فرایند در تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان از برکه تثبت به لاگون های هواد دهی ظرفیت این تصفیه خانه از 8000 متر مکعب در شبانه روز به 16000 متر مکعب در شبانه روز ارتقاء یافته که به زودی افتتاح و وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

در ادامه این دیدار طاهر رستمی فرماندار اسفراین ضمن تشکر از زحمات و تلاش های شبانه روزی کارکنان  امور آب و فاضلاب اسفراین خصوصاً پرسنل امدا آب و فاضلاب گفت: باید توجه ویژه ای به پروژه اصلاح شبکه فرسوده آب جهت جلوگیری از هدر رفت آب در شبکه توزیع شود. همچنین توجه ویژه ای به کیفیت خروجی پساب تصفیه خانه فاضلاب شود و کشت محصولات خاص توسط کشاورزان در دستور کار قرار گیرد.

رستمی در ادامه به لزوم تشکیل کار گروه تخصصی در جهاد کشاورزی شهرستان جهت بررسی و ارائه لیست کشت محصولات مجاز  به مالکین زمینهای کشاورزی پایین دست تصفیه خانه فاضلاب جهت استفاده پساب در تولیدمحصولات تاکید کرد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
12050 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):20
20 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 27-02-1400, 08:04