A- A A+

صعود خانوادگی کارکنان شرکت آبفای خراسان شمالی به کوه باباموسی بجنورد

  • چاپ
  • ایمیل

به گزارش روابط عمومی  و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی، جمعی از همکاران این شرکت به همراه خانواده خود به ارتفاعات کوه باباموسی در شهرستان بجنورد صعود کردند .

سید ابراهیم حسینی  مسئول کوهنوردی شرکت آبفای خراسان شمالی هدف از برگزاری این همایش‎ ورزشی، ارتقای سطح آمادگی جسمانی، ایجاد نشاط و شادابی در بین کارکنان و خانواده و همچنین تحقق تدابیر و منویات مقام معظم رهبری بر اشاعه ورزش کوهنوردی و کاربردی کردن ورزش کوهنوردی بیان کرد.

حسینی در ادامه افزود : در واقع کوهنوردی یکی ار رشته‌های برتر ورزشی می‌باشد که بدور از هیاهو و سر و صدای جوامع شهری به انسان می‌آموزد، در محیط پاک، سرسخت و زیبای کوهستان چگونه پرورش یافته و زندگی کند.

سید ابراهیم حسینی در پایان ضمن اشاره به اینکه کوهنوردی  ورزشی است که رقابت به معنی سایر رشته‌های ورزشی در آن نبوده و بزرگترین افتخار بزرگان آن کمک به همنوردان و مساعدت افراد مبتدی و علاقه‌مند به کوهنوردی می‌باشد ، گفت  در این ورزش است که انسان به معنای واقعی از خودگذشتگی، ایثار، جوانمردی، اتکا به نفس، پرورش توان مدیریت برخود و خانواده و گروه و اجتماع را فرا می‌گیرد.

کوه بابا موسی در شمال شرقی و در فاصله 7 کیلومتری شهرستان بجنورد قرار دارد . ارتفاع قله غربی آن 1503 متر و قله شرقی آن 1478 متر بالاتر از سطح دریاست. این کوه به علت سهل الوصول بودن و ارتفاع مناسب جهت اجرای برنامه های سبک و کوتاه مدت و همچنین با قابلیت صعود در شرایط مختلف همه هفته میزبان چندین هزار نفر از کوهنوردان کوچک و بزرگ می باشد . مدت زمان صعود تا پناهگاه آن از دامنه کوه در حدود 50 دقیقه و تا قله در حدود1:10 دقیقه در شرایط جوی مناسب و با گامهای معمولی به طول خواهد کشید.

 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
725 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):25
25 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 04-09-1399, 08:17