A- A A+

بازدید معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان شمالی از تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه

  • چاپ
  • ایمیل

مهندس رجب زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی به همراه مهندس غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی ، مسئولین استانی و شهرستانی از پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی ، مهندس رجب زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در ضمن بازدید از این پروژه گفت: در حال حاضر پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه 88 درصد پپیشرفت فیزیکی دارد و با توجه به اینکه احداث ایستگاه پمپاژ ، اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب در شهر آشخانه در راستای هم پیش رفته نیازمند توجه هر چه بیشتر است تا هرچه سریعتر این پروژه به اتمام برسد.

وی اظهار کرد : استانداری خراسان شمالی برای کمک به اتمام این پروژه مبلغ 37 میلیارد ریال تخصیص می دهد تا هر چه سریعتر این پروژه اجرایی شود.

مهندس غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی نیز در ادامه گفت : احداث پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه از سال 91 آغازشده و با توجه به اعتبارات تخصیص داده شده به این پروژه در حال حاضر این پروژه با پیشرفت فیزیکی 88 درصدی در حال اجرا می باشد.

وی اظهارکرد: احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه شامل عملیات خاکبرداری، خاکریزی، آرماتوربندی و قالب بندی و بتن ریزی ، اجرای واحدهای فرآیندی، احداث جاده های ارتباطی تصفیه خانه، احداث ساختمان های جانبی، عملیات لوله گذاری داخل تصفیه خانه، اجرای شبکه توزیع آب شرب داخل سایت، تاسیسات برقی و مکانیکی مربوطه و روشنایی محوطه، تهیه، حمل، نصب، تست و راه اندازی تجهیزات الکتریکال و مکانیکال و همچنین بهره برداری و نگهداری یک ساله از تصفیه خانه به همراه آموزش کارکنان کارفرما می باشد.

ساقی افزود: مبلغ پیمان برای این پروژه حدود 109 میلیارد ریال می باشد که شامل بخش های تهیه، ساخت تجهیزات، حمل، نصب و عملیات ساختمانی و اجرا است که با توجه به اسناد و مدارک پیمان تغییر می کند.

وی کل ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه را در افق طرح 8 هزار و 309 متر مکعب در شبانه روز عنوان کرد و گفت: جمعیت تحت پوشش این طرح معادل 50 هزار و 666 نفر است و در حال حاضر 5540 متر مکعب درروز از ظرفیت کل تصفیه خانه در حال اجرا است.

مهندس ساقی در انتهای این بازدید گفت: حدود 60 میلیارد ریال برای اتمام پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه مورد نیاز است تا بتوان این پروژه را در دهه فجر سال 97 به مناسبت چهل و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی وارد مدار بهره برداری نمود و از معاون عمرانی استانداری خواست تا در این مورد مساعدت های لازم را انجام دهد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1642176
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
519 بازدید
1654 بازدید
6780 بازدید
6780 بازدید
59656 بازدید
31806 بازدید
1642176 بازدید

پیش بینی امروز
1296

1.32%
11.44%
2.49%
0.06%
0.18%
84.51%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):16
16 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 07-07-1399, 13:46