A- A A+

1494

تفاهم نامه مدیریت مصرف آب با مشارکت شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی و سازمان بسیج کارکنان سپاه جواد الائمه استان به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب که از 1 الی 7 تیرماه است ، در محل شرکت آب و فاضلاب استان با حضور مدیر بسیج کارکنان سپاه جواد الائمه استان با هدف جلب مشارکت و به کارگیری ظرفیت گسترده بسیج در تحقق نهادینه شدن فرهنگ مصرف صحیح آب امضا گردید.

 محمد رضا شیردل معاون مشترکین و درآمد و فرمانده پایگاه امام حسین (ع) این شرکت در جلسه امضای این تفاهم نامه گفت : با توجه به وضعیت حال و آینده شرایط اقلیمی کشور از حیث منابع آب و نیز محدودیت های تامین و انتقال آب ، این تفاهم نامه به منظور تجمیع ظرفیت ها و استفاده از تواناییهای بسیج به ویژه فرماندهان پایگاههای بسیج ادارات کل استان در جهت صرفه جویی آب در محیط اداری و همچنین استفاده از ظرفیت کارکنان و خانواده های آنها برای جلوگیری از بحران آب و توسعه همه جانبه ترویج و اشاعه فرهنگ مصرف بهینه آب به عنوان یک اراده و خواست ملی و تعمیم آن به کلیه آحاد جامعه فی مابین پایگاه مقاومت بسیج امام حسین (ع) شرکت آب و فاضلاب و سازمان بسیج کارمندان سپاه جواد الائمه (ع) استان خراسان شمالی منعقد و مبادله گردید.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه یک همکاری نظام یافته در راستای جلب مشارکت و به کارگیری ظرفیت گسترده بسیج اقشار استان و به ویژه پایگاههای بسیج ادارات استان و نیز سایر نهادهای مردمی ، در تحقق اهداف تعیین شده بین طرفین برقرار شد.

شیردل تعامل و همکاری موثر در آموزش ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی اقشار بسیج استان در زمینه مبانی و موضوعات مربوط به وضعیت کمی و کیفی آب ، همکاری در برگزاری همایش ها ، نمایشگاها و جشنواره ها با موضوعیت مدیریت مصرف آب ، ارزیابی مصرف آب ادارات استان در جهت صرفه جویی و ایجاد هیئت اندیشه ورز به منظور تولید محتوای فرهنگی و هنری در زمینه مدیریت مصرف بهینه با حضور افراد صاحب نظر را از اهداف و زمینه های همکاری این تفاهم نامه عنوان کرد.

مدیر سازمان بسیج کارمندان سپاه جواد الائمه استان خراسان شمالی نیز در این جلسه در رابطه با نقش بسیج در فرهنگ سازی مصرف بهینه آب و صرفه جویی آب گفت : بسیج همواره و در همه صحنه ها کمک حال کشور بوده است و خود انگیزشی، داوطلبانه، اصول اخلاقی، کارگروهی، روحیه مشارکت، عدم وابستگی حزبی و جناحی، روحیه فرصت گرایی و آینده نگری، نگاه عام المنفعه و گستردگی در جامعه از ویژگی های مهم بسیج است.

 سرهنگ خادمی با بیان اینکه بسیج حلقه قوی اتصال مردم است و باید از این ظرفیت کلان و ویژگی منحصر به فرد استفاده نمود ، اظهار کرد: سازگاری با کم آبی باید به عنوان یک اصل قرار گیرد و زودگذر نباشد و اصلاح الگوی مصرف باید در بین مردم نهادینه شود.

وی افزود: یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی اصلاح الگوی مصرف است که ابتدا باید از خانواده های خودمان شروع و سپس در جامعه نهادینه کنیم.

لازم به ذکر است این تفاهم نامه به امضا مهندس غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی و سرهنگ خادمی مدیر بسیج کارمندان سپاه جواد الائمه استان خراسان شمالی رسید..

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
8886 بازدید
5170 بازدید

1.37%
12.82%
2.30%
0.05%
0.13%
83.33%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):28
28 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 03-03-1400, 08:29