A- A A+

1486

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی به همراه شهردار بجنورد در برنامه زنده رصد در سیمای اترک خراسان شمالی جهت حل مشکلات موجود در بخش فاضلاب بجنورد حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی ، مهندس غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت در این برنامه زنده استانی گفت : اولویت و تمرکز اصلی شرکت آب و فاضلاب استان بر اجرای طرح فاضلاب است و خوشبختانه مسئولین استان نیز نگاه ویژه ای به این امر دارند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اجرای طرح فاضلاب در 4 شهر بجنورد ، شیروان ، اسفراین و آشخانه در حال اجرا است ، اظهار کرد: اجرای طرح فاضلاب در شهر اسفراین 90 درصد ، تصفیه خانه شهرشیروان 70 درصد ، تصفیه خانه فاضلاب آشخانه 91 درصد و بجنورد 48.5درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی خاطر نشان کرد : اجرای طرح فاضلاب شهرهای بجنورد و اسفراین قبل از تقسیم استان شروع شده که روند اجرای طرح فاضلاب شهر بجنورد طی این چند سال تاکنون به 48.5 درصد رسیده است که برای تحقق هر چه سریعتر باید شرکت آب و فاضلاب ، شهرداری بجنورد و راهنمایی و رانندگی توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

 مهندس ساقی افزود : اعتبارات خوبی در سال 96 برای اجرای طرح فاضلاب شهرهای استان اختصاص یافته است و مشکل اعتبار و پیمانکار نداریم و در مرکز استان نیز مشکل برای اجرای طرح فاضلاب وجود ندارد وتنها دلیل کند بودن عملیات اجرای طرح فاضلاب در شهر بجنورد عدم صدور مجوزهای حفاری از سوی شهرداری مرکز استان می باشد.

وی تصریح کرد : تعرفه آسفالت شکافی در شهر بجنورد به ازای هر متر مکعب در مسیرهای خاکی 150 هزار تومان و در مسیرهای آسفالت غیر روکش 280 هزار تومان است در حالیکه در شهر آشخانه این رقم به ازای هر متر مکعب 70 هزار تومان و در شیروان 50 هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه استان خراسان شمالی  در شاخص جمعیت بهره مند از خدمات جمع آوری فاضلاب شهری به نسبت میانگین کشوری 17 درصد عقب ماندگی دارد ، گفت : اولویت این شرکت اجرای پروژه های  فاضلاب است و در حال حاضر شاخص برخورداری از خدمات فاضلاب شهری در کشور 48 درصد است در حالیکه این رقم در استان خراسان شمالی 31 درصد می باشد که 17 درصد از میانگین کشوری عقب هستیم ، همچنین با توجه به تکلیف برنامه ششم توسعه در خصوص ارتقاء 25 درصدی میانگین کشوری برنامه استراتژی این شرکت در بخش فاضلاب 17 بعلاوه 25 درصد خواهد بود که این امر ضرورت توجه ویژه مسئولان استانی را می طلبد.

آقای براتیان شهردار بجنورد نیز در این برنامه گفت : موضوع فاضلاب برای شهرداری قابل اهمیت است و در دستور کار شهرداری قرار دارد زیرا به سلامت و بهداشت مردم و حفظ محیط زیست بستگی دارد اما مدیریت این موضوع با شرکت آب وفاضلاب استان خراسان شمالی می باشد و فقط صدور مجوز حفاری با شهرداری است و از این تاریخ شهرداری تعهد می کند که بدون محدودیت نسبت به صدور مجوز حفاری و شرکت آب و فاضلاب استان نیز نسبت به ترمیم آسفالت مسیرهای حفاری شده اقدام نماید.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1488 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):20
20 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : شنبه 03-08-1399, 12:12