A- A A+

1484

مهندس حکمت الله عزیزی سرپرست امور آب و فاضلاب فاروج با حجت الاسلام قلی زاده امام جمعه شهرستان فاروج دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی ، سرپرست امور آب و فاضلاب فاروج در این دیدار گفت : سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر به ازای هر نفر است در حالیکه این سرانه در شهرستان فاروج 270 لیتر می باشدکه رقم زیادی برای شهرستان فاروج است.

مهندس حکمت الله عزیزی اظهار داشت: در همین راستا لازم دانستیم تا از تریبون ائمه جمعه و جماعت برای آگاه سازی مردم از وضعیت کم آبی و مصرف بهینه آب استفاده کنیم.

وی افزود: در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه در حال تهیه بروشورهایی هستیم تا با افزایش سطح آگاهی مردم از وضع موجود ، علاوه بر آموزش راهکارهای صرفه جویی ، مردم عزیز را به درست مصرف کردن آب تشویق کنیم.

امام جمعه شهرستان فاوج نیز در این دیدار گفت : وضعیت آب شرب در همه مناطق کشور مناسب نیست و کمبود منابع آب و خشکسالی روز به روز جدی تر می شود.

حجت الاسلام قلی زاده اظهار داشت: این باور غلط که پول آب را پرداخت می کنیم ، پس بدون دغدغه مصرف کنیم باید در بین مردم اصلاح شود که متولیان اصلاح این باور غلط و فرهنگ سازی در این زمینه صدا و سیما، مراکز فرهنگی و همچنین ائمه جمعه و جماعات هستند.

وی افزود : در حال حاضر دغدغه اصلی مردم و مسئولین موضوع کم آبی است که در صورت عدم صرفه جویی و مصرف بهینه به طور حتم تامین آب شرب با مخاطره جدی روبرو خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل مصرف بی رویه آب ، چاهها با افت دبی مواجه شده اند که از مردم درخواست داریم بهینه و درست مصرف کنند تا در فصل تابستان با مشکل کم آبی مواجه نشویم.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
12217 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):23
23 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 27-02-1400, 08:04