A- A A+

1406

جلسه هم اندیشی مهندس غلامحسین ساقی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی به همراه معاونین این شرکت با حمید قربانی جم مدیر کل صدا و سیما خراسان شمالی 23 اردیبهشت ماه سال جاری در محل اداره کل صدا و سیما خراسان شمالی برگزار شد.

 مهندس غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت ضمن تقدیر و تشکر از تعامل خوب صدا و سیمای استان با شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی ، گفت: تعاملی که مجموعه صدا و سیما با مجموعه آب از جمله شرکت آب و فاضلاب شهری ، روستایی و آب منطقه ای در راستای فرهنگ سازی بهینه مصرف آب دارد تعامل خوب و ارزنده ای است.

وی با اشاره به اینکه 82 درصد مشترکین استان زیر الگوی مصرف آب مصرف می کنند ، اظهار کرد: با توجه به اینکه به فصل گرما و ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم و مصرف آب در این بازه افزایش می یابد ، از شهروندان استان تقاضا داریم در مصرف آب صرفه جویی لازم را داشته باشند تا با مشکل کم آبی مواجه نشویم.

 وی با اشاره به اینکه استان خراسان شمالی  در شاخص بهره مندی از خدمات فاضلاب  به نسبت میانگین کشوری عقب ماندگی زیادی با متوسط کشوری دارد به همین دلیل اولویت  این شرکت اجرای پروژه های  فاضلاب است، افزود : شاخص برخورداری از خدمات فاضلاب شهری در کشور 48 درصد است در حالیکه این رقم در استان خراسان شمالی 31 درصد می باشد که در حال حاضر 17 درصد از میانگین کشوری عقب هستیم همچنین با توجه به تلکیف برنامه ششم توسعه در خصوص ارتقاء 25 درصدی میانگین کشوری در این بخش،  برنامه استراتژی این شرکت در بخش فاضلاب 17 درصد بعلاوه 25 خواهد بود که این امر ضرورت توجه ویژه مسئولان استانی را می طلبد.

وی با بیان اینکه 80 درصد جمعیت شهری  استان خراسان شمالی در سه شهر بجنورد، شیروان و اسفراین است ، اظهارکرد: آب شرب این سه شهر از آب سدها تامین می شود و با توجه به کاهش بارندگی به طور حتم در تامین آب این شهرها در سال آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

ساقی افزود: در حال حاضر سد بارزو در اسفراین و سد بیدواز در شیروان کاملا خشک شده و فقط سد شیرین درهبجنورد دارای آب است و جهت تامین آب در سال 97 در شهرهای شیروان و اسفراین چاههایی حفر شده که در سال جاری وارد مدار بهره برداری خواهند شد.

مدیر کل صدا و سیما خراسان شمالی نیز در این جلسه با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف آب در سال جاری از اولویت های رسانه استانی است ، گفت : آگاهی بخشی و نهادینه سازی فرهنگ صحیح مصرف ، تامین مشکلات مربوط به کم آبی و تنش های آبی برای مردم در قالب برنامه های مختلف در سال جاری انجام می شود.

حمید قربانی جم افزود: با توجه به ظرفیت موجود در رسانه استانی در بخش های مختلف صدا و سیما و خبر همچون گذشته تمام توان خود را برای حفظ این سرمایه ملی به کار می گیرد.

در پایان از تلاش رسانه استانی برای تولید و پخش برنامه های مختلف استانی با هدف صیانت از منابع آبی استان تجلیل شد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
361 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):14
14 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 04-09-1399, 08:17