A- A A+

1362

همزمان با روزهای پایانی سال و افزایش مصرف آب توسط مشترکان ، نشست خبری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی با اصحاب رسانه در محل سالن جلسات این شرکت برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی، مهندس غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت در این نشست از افزایش 20 درصدی مصرف آب در روزهای پایانی سال در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

وی اظهار کرد: از نیمه دوم اسفند ماه سال جاری تا پایان سال ، مصرف آب در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد و نسبت به بهمن ماه سال جاری 15 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: سال گذشته پیک مصرف در بجنورد در روزهای پایانی سال 1400 لیتر بر ثانیه بوده است در صورتی که در شرایط معمولی مصرف آب در این شهر 600 لیتر بر ثانیه بوده است.

مهندس ساقی گفت : با انجام اقداماتی که شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در راستای فرهنگ مصرف صحیح آب با 20 مرجع از جمله آموزش و پرورش، ائمه جمعه و جماعت ، صدا و سیما ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، ادارات و ... داشته ، امیدواریم مردم در روزهای پایانی سال در مصرف آب صرفه جویی لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل هدررفت آب ، نوسانات و بالا رفتن ناگهانی فشار آب در داخل شبکه های آبرسانی است ، تصریح کرد: به همین دلیل با توجه به مصرف بیش از حد مشترکان در روزهای پایانی سال شاهد افت شدید آب در بعضی از مناطق هستیم که موجب ایجاد مشکلاتی برای سایر مشترکان که در مناطقی که از لحاظ ارتفاعی در قسمت های بلندتری زندگی می کنند ، می شوند لذا با برنامه ریزی هایی که انجام شده فشار آب در کلیه مناطق شهرها کنترل می گردد و بهترین اقدام مربوط به مدیریت مصرف توسط مشترکان می باشد.

وی ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب با اختیاری که قانون به آن واگذار کرده می تواند اگر مشترکی خارج از قرارداد عمل کند و مصرف بی رویه داشته باشد با او برخورد قانونی کند اما سعی می شود از روش های ارشادی و فرهنگی بیشتری جهت همکاری مشترکین با این شرکت استفاده کنیم.

 مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی یادآور شد: 82 درصد مشترکین آب در استان زیر الگوی مصرف ، آب مصرف می کنند و این همکاری مشترکان با شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی موجب شده تا علی رغم عدم بارش های مناسب و افت شدید منابع آبی ، خوشبختانه در سال جاری در هیچ کدام از شهرهای استان مشکل قطع آب مداوم را نداشته باشیم و اگر هم قطعی بوده ناشی از رفع اتفاق بوده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در پایان نشست از مشترکان آب و فاضلاب خواست همچون سالیان گذشته با مصرف صحیح آب و پیوستن به کمپین نه گفتن به شستشوی فرش ، یاری گر خادمان خود در امر خدمات رسانی بهتر و تدوام تامین آب سالم و بهداشتی هم استانی ها باشیم.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1446 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):22
22 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : شنبه 03-08-1399, 12:12