A- A A+

1357

در چهاردمین روز از اسفند ماه سال جاری اختتامیه جشنواره فراگیری نخستین واژه (آب) برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی در شهرستان شیروان با حضور مرآتی فرماندار ،  شاهرخی شهردار ، اعضای شورای شهر شیروان ، خانم بدخشان معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان ، تنی چند از مسئولان استانی و شهرستانی ، ربانی مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ، عباسپور مدیر امور آب و فاضلاب این شهرستان و ...  در محل مجتمع فرهنگی غدیر شهر شیروان  برگزار گردید.

 مرآتی فرماندار شهرستان شیروان در این مراسم بر لزوم صرفه جویی در مصرف آب تاکید کرد.

وی گفت: یکی از مهمترین اقدامات در فرهنگ سازی و صرفه جویی آب آموزش است و آموزشی مفید است که از زمان کودکی شروع و به صورت مستمر ادامه یابد تا این فرهنگ به عنوان باوری عمیق در کلیه لایه های جامعه نقش ببندد.

وی افزود: امیدواریم در کنار یادگیری کودکان ، والدین و آحاد جامعه با رعایت عملی فرهنگ صحیح استفاده از آب ، خود الگویی مناسب در این زمینه باشند.

خانم بدخشان معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان خراسان شمالی نیز در ادامه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره در تمام شهرستان های استان گفت: خوشبختانه آموزش و پرورش خراسان شمالی همکاری خوبی با شرکت آب و فاضلاب استان دارد و نهاد آموزش و پرورش از مهمترین نهادهایی است که نقش موثری در فرهنگ سازی ایفا می کند.

وی اظهار کرد: نهادینه کردن هر فرهنگی در جامعه باید از دوران ابتدایی آغاز شود زیرا کودک در مرحله رشد و یادگیری است و بهتر تاثیر می پذیرد و این تاثیر پذیری را به جامعه نیز منتقل می کند.

 در ادامه این مراسم دانش آموزان پایه اول ابتدایی با اجرای سرودها ، نمایش نامه ها، دکلمه ها و.... پذیرای میهمانان بودند و لحظات خوشی را برای دانش آموزان و میهمانان رقم زدند.

در پایان این مراسم از مدیران و معلمانی که در برگزاری این جشنواره زحمات فراوانی کشیده بودند با اهدای لوح تقدیر با امضا دکتر حاتمی مدیر کل آموزش و پرورش استان و مهندس ساقی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی تقدیر به عمل آمد.

قابل ذکر است که این جشنواره به مدت 45 روز در کلیه شهرهای استان برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی برگزار گردید که دانش آموزان در این مدت آموزش های لازم را توسط معلمین ، کارشناسان آب و فاضلاب و همچنین با دریافت کتاب و مواد کمک آموزشی دریافت نمودند.

گفتنی است اختتامیه این جشنواره از 6 اسفند تا 22 اسفند در کلیه شهرهای استان برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
708 بازدید
1596 بازدید

1.27%
13.24%
2.37%
0.06%
0.17%
82.89%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):29
29 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 01-11-1399, 11:15