A- A A+

1355

در سیزدهمین روز از اسفند ماه سال جاری اختتامیه جشنواره فراگیری نخستین واژه (آب) برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی در شهرستان راز و جرگلان با حضور غضنفری معاون فرماندار ، اسفندیاری معاون آموزش و پرورش ، مجید ربانی مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان و محمدی مدیر امور آب و فاضلاب این شهرستان در محل کانون شهید رجایی برگزار گردید.

مجید ربانی مدیر روابط عمومی این شرکت در این مراسم با بیان اینکه مقابله با بحران آب و اصلاح الگوی مصرف آب در کشور مستلزم آموزش و مشارکت فرزندانمان می باشد ، گفت : از آنجایی که یکی از ارکان مهم فرهنگ سازی در جامعه ، آموزش است و اثربخش ترین سن یادگیری ، کودکی و نوجوانی است بنابراین تدوین برنامه های آموزشی در زمینه مصرف صحیح آب برای کودکان و نوجوانان جهت آشنایی با راههای صحیح مصرف آب و محدودیت های منابع آب در کشورامری ضروری است.

وی اظهار کرد: جشنواره فراگیری نخستین واژه آب  با هدف نهادینه نمودن مصرف صحیح آب در بین اقشار جامعه با همکاری شرکت آب و فاضلاب و اداره کل آموزش و پرورش در کلیه شهر های استان برگزار می گردد که با همکاری و همراهی مدیران و معلمین آموزش و پرورش آموزش های لازم در زمینه های  اهمیت آب و نقش آن در ادامه حیات ، شناخت منابع تامین آب و چرخه آب ، شناخت روش های بهینه سازی مصرف آب به دانش آموزان ارائه می گردد .

محمدی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان راز و جرگلان نیز در این مراسم گفت: با توجه به بحران کم آبی و کمبود بارندگی در کشور باید آموزش خانواده ها در برنامه کاری قرار گیرد و بهترین روش آموزشی ، آموزش دانش آموزان است.

وی افزود: بالابردن فرهنگ مصرف بهینه ی آب ، نیاز به عزم جدی در تمام سطوح اعم از دولت و نهادهای مردمی دارد و شرکت های آب و فاضلاب به تنهایی از عهده ی این کار بر نمی آیند.

در ادامه این مراسم دانش آموزان پایه اول ابتدایی با اجرای سرودها ، نمایش نامه ها، دکلمه ها و.... پذیرای میهمانان بودند و لحظات خوشی را برای دانش آموزان و میهمانان رقم زدند.

در پایان این مراسم به کلیه دانش آموزان حاضر در مراسم هدایایی اهداء گردید و از مدیران و معلمانی که در برگزاری این جشنواره زحمات فراوانی کشیده بودند با اهدای لوح تقدیر با امضا دکتر حاتمی مدیر کل آموزش و پرورش استان و مهندس ساقی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی تقدیر به عمل آمد.

قابل ذکر است که این جشنواره به مدت 45 روز در کلیه شهرهای استان برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی برگزار گردید که دانش آموزان در این مدت آموزش های لازم را توسط معلمین ، کارشناسان آب و فاضلاب و همچنین با دریافت کتاب و مواد کمک آموزشی دریافت نمودند.

گفتنی است اختتامیه این جشنواره از 6 اسفند تا 20 اسفند در کلیه شهرهای استان برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1061 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):50
50 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15