A- A A+

1353

در هفتمین روز از اسفند ماه سال جاری اختتامیه جشنواره فراگیری نخستین واژه (آب) برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی در شهرستان گرمه با حضور حجت الاسلام تاتاری امام جمعه این شهرستان در محل تالار اندیشه برگزار گردید.

حجت الاسلام تاتاری امام جمعه شهرستان گرمه در این مراسم گفت: مساله آب و صرفه جویی آن بسیار اهمیت داشته و اسلام هم برای این نعمت الهی اهمیت ویژه ای قائل شده است به گونه ای که در بسیاری از روایات احکام و آداب استفاده از این مایع حیاتی مورد تاکید قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: دانش آموزان بهترین تریبون برای ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب هستند که با آموزش درست آنها می توان به نجات آب کمک کرد.

در ادامه مهندس جلیل فاطمی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان گرمه نیز گفت: آب شرب شهرستان گرمه به دلیل کمبود آب از 70 کیلومتری این شهر تامین می شود بنابراین این شهر بیشتر از شهرهای دیگر به آموزش فرهنگ صحیح مصرف و صرفه جویی آب نیاز دارد.

در ادامه این مراسم دانش آموزان پایه اول ابتدایی با اجرای سرودها ، نمایش نامه ها، دکلمه ها و.... پذیرای میهمانان بودند و لحظات خوشی را برای دانش آموزان و میهمانان رقم زدند.

در پایان این مراسم از مدیران و معلمانی که در برگزاری این جشنواره زحمات فراوانی کشیدند با اهدای لوح تقدیر با امضا دکتر حاتمی مدیر کل آموزش و پرورش استان و مهندس ساقی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی تقدیر به عمل آمد.

قابل ذکر است که این جشنواره به مدت 45 روز در کلیه شهرهای استان برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی برگزار گردید که دانش آموزان در این مدت آموزش های لازم را توسط معلمین ، کارشناسان آب و فاضلاب و همچنین با دریافت کتاب و مواد کمک آموزشی دریافت نمودند.

گفتنی است اختتامیه این جشنواره از 6 اسفند تا 20 اسفند در کلیه شهرهای استان برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
693 بازدید
1596 بازدید

1.27%
13.24%
2.37%
0.06%
0.17%
82.89%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):24
24 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 01-11-1399, 11:15