A- A A+

 

1349 

 

جلسه مجمع عمومی سهامداران شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی با حضور دکتر گیاهی معاون برنامه ریزی و منابع انسانی به عنوان رئیس مجمع ، مهندس علی نیا معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی و مهندس ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی 11 بهمن ماه سال جاری در محل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی، مهندس غلام حسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت در ابتدای این جلسه گزارشی از عملکرد شرکت در سال 96 ارائه و بیان نمود: در حال حاضر در شرکت آب و فاضلاب استان فضای خوبی حاکم است و با زحمات همه پرسنل طی این مدت این شرکت تاکنون در شاخص های مختلف حائز رتبه های برتر در سطح کشور و استان شده است.

 

وی اظهار کرد: جمعیت تحت پوشش شبکه توزیع آب شهری در استان 100 درصد است و در حال حاضر 21 شهر تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شهری استان قرار دارد و یک شهر دیگر نیز در سال 97 به این شرکت تحویل خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه شاخص برخورداری جمعیت شهری از تاسیسات فاضلاب در استان خراسان شمالی 31 درصد است در حالیکه این رقم در کشور 48 درصد می باشد و در حال حاضر از میانگین کشوری 17 درصد عقب هستیم ، افزود : بر اساس تکلیف ماده 37 برنامه ششم توسعه میانگین شاخص بهره مندی از خدمات فاضلاب در کشور باید 25 درصد افزایش یابد بنابراین هدف شرکت در بخش فاضلاب 17 به علاوه 25 درصد است تا هم برنامه ششم تحقق پیدا کند و هم عقب ماندگی موجود جبران شود که برای رسیدن به این هدف در حال حاضر 115 کیلومتر شبکه فاضلاب در استان در دست اجرا می باشد در حالیکه این رقم طی 27 سال گذشته 400 کیلومتر بوده است.

 

مهندس ساقی تصریح کرد: در همین راستا ایجاد تصفیه خانه فاضلاب آشخانه و شیروان و همچنین ارتقای ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب اسفراین در دستور کار قرار گرفت که در سال 97 وارد مدار بهره برداری خواهد شد و ظرفیت تصفیه خانه های استان در سال آینده به بیش از دوبرابر افزایش خواهد یافت.

 

وی به پایش کیفیت آب در استان اشاره کرد و گفت: پایش کیفیت آب از طریق ارگانهای نظارتی و شرکت آب و فاضلاب شهری انجام می شود و خوشبختانه وضعیت خوبی در این زمینه داریم.

 

وی با بیان اینکه در راستای برنامه ریزی و اجرای طرح های کاهش هدررفت آب دفتر بدون درآمد این شرکت در سال جاری نیز 4 شرکت برتر کشور شناخته شد، افزود: در همین راستا حوزه کاهش آب بدون درآمد برنامه های محوری را در دستور کار خود قرار داده است که تکلیف برنامه ششم تا پایان سال 97 تعویض 2 هزار و 902 فقره کنتور خراب بود که طی 9 ماهه سال جاری 4 هزار و 917 کنتور خراب در استان تعویض شده است.

 

مهندس ساقی با اشاره به اینکه در حوزه پدافند غیرعامل تکلیف سال 96 تهیه و تدوین دستورالعمل بود ، گفت: در سال جاری این دستورالعمل توسط دفتر مدیریت بحران تهیه شده در همین راستا نصب تجهیزات حفاظت الترونیکی در مخازن استان در دو شهر فاروج و آشخانه انجام شده است و تجهیز دو تصفیه خانه شهر اسفراین و شیروان و یکی از مخازن عمده شهر بجنورد به این سیستم در برنامه سال 97 قرار دارد.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی به ارتقای مدیریت عرضه و تقاضا و ارتقای فرهنگ مصرف نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 28 هزار و 200 مشترک در استان بیشتر از الگوی مصرف ، آب استفاده می کنند که طی 10 سال باید کاهش داده شود که عملکرد سال 95 و 96 نشان از این دارد که جلوتر از اهداف حرکت می کنیم.

 

دکتر گیاهی رئیس مجمع عمومی نیز در این جلسه گفت: یکی از تکالیفی که برای شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی تعیین می شود رصد برنامه ماهیانه در هیات مدیره و تحقق بودجه سال 97 است و باید برای کسب درآمد برنامه ها و پیش برنامه ها تحت کنترل باشد.

 

وی اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در بحث فاضلاب باید جدیت بیشتر داشته باشد به خصوص در مسکن مهر که استان خراسان شمالی عقب است و باید هرچه زودتر گام های رو به پایان را بردارد.

 

دکتر گیاهی به اهمیت پژوهش اشاره نمود و گفت: با توجه به درجه ای حرفه شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی و وجود نیروی جوان و تحصیل کرده این شرکت به یک پژوهشکده تبدیل شده و این انتظار را در سطح مدیران عالی تقویت نموده که باید پژوهشهای کاربردی در این شرکت انجام گیرد.

 

وی تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی یکی از استان های پیشگام در سرمایه گذاری به روش بی او تی است و می تواند الگوی دیگر استان ها باشد.

 

وی همچنین به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در پروژه های شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی تاکید کرد.

 

در پایان بودجه شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی بلاتکلیف تصویب گردید.

 

 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
807 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):20
20 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 04-09-1399, 08:17