A- A A+

1328

در حاشیه افتتاحیه نهمین جشنواره فراگیری واژه آب ، 10 دی ماه سال جاری پرسنل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی به همراه معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی و کارشناسان این شرکت از تصفیه خانه فاضلاب بجنورد بازدید کردند.

مهندس عطایی معاون بهره برداری این شرکت در حاشیه این بازدید گفت: یکی از تاسیسات شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی تصفیه خانه فاضلاب بجنورد است که از سال  81 با هدف دفع بهداشتی فاضلاب خانگی و ارتقا بهداشت عمومی در این شهر احداث شده است.

وی اظهارکرد: این تصفیه خانه در دو مدول 7 هزار مترمکعب در شبانه روز و یک مدول 12 هزار مترمکعب در شبانه روز شهر را پوشش می دهد و در حال حاضر دبی ورودی فاضلاب 12 هزار متر مکعب است و این تصفیه خانه 7 هزار مترمکعب دیگر نیز ظرفیت دارد.

مهندس عطایی با اشاره به اینکه تصفیه خانه فاضلاب بجنورد به روش هوادهی لجن فعال است، افزود: این تصفیه خانه شامل قسمت های مختلف از قبیل ایستگاه پمپاژ ، واحد آشغالگیری ، دانه گیر و چربی گیر ، حوض هوادهی ، حوض ته نشینی نهایی و واحد کلرزنی است.

وی تصریح کرد : فاضلاب شهر بعد از عبور از مسیر رودخانه ای که مشخص شده در محل تصفیه خانه فاضلاب بجنورد پمپاژ می شود و بعد از گذراندن مراحل مختلف تصفیه در نهایت آب باقی مانده گندزدایی و کلرزنی می شود.

وی ادامه داد: این آب برای آبیاری درختان غیر مثمر، آب رودخانه ها و آبیاری و مواد جامد خشک شده آن نیز به عنوان کود شیمیایی برای مصارف کشاورزی با رعایت مسائل بهداشتی استفاده می شود.

عطایی خاطرنشان کرد: پساب تهیه شده تمام فرآیندهای زیست محیطی را گذرانده و تاکنون مشکلی در این زمینه ایجاد نکرده است.

وی یادآورشد: هر 3 ساعت نمونه های جمع آوری شده از فاضلاب و پساب به صورت مرکب آزمایش انجام می شود که این آزمایش ها شامل آزمایش شیمیایی، بیولوژیک و میکروبی است.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
5145 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):35
35 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 20-02-1400, 13:07