A- A A+

20171029 120442

سامانه جامع یکپارچه چند پودمانی مدیریت وکنترل امنیت هوشمند مخازن آب شهرستان مانه وسملقان با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال افتتاح شد.

  روز یکشنبه 7 آبان ماه سال جاری سامانه جامع یکپارچه چند پودمانی مدیریت و کنترل امنیت هوشمند مخازن آب شرب شهر آشخانه با حضور مهندس ثروتی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری خراسان شمالی ، مهندس ساقی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی و عوض زاده فرماندار شهرستان مانه و سملقان با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال افتتاح گردید .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در این مراسم گفت: خوشبختانه تابستانی که سپری کردیم لحظه ای قطعی آب در هیچ کدام از شهرستان های استان نداشتیم  که این امررا مرهون همراهی مسئولین شهرستانی و استانی هستیم.

مهندس غلامحسین ساقی با اشاره به اینکه شهرستان مانه و سملقان از شهر های  پیشرو در بحث آب و فاضلاب است ، اظهارکرد: علاوه بر تامین و توزیع آب در شهرهای آشخانه ، پیش قلعه و آوا  طرح فاضلاب نیزدر شهرآشخانه در حال اجرا است .

وی با اشاره به اینکه این سامانه دومین پروژه استانی است که در مخزن 3 هزار شهرآشخانه اجرا می کنیم، افزود: حساسیت  منابع آب بر کسی پوشیده نیست و وظیفه ما این است که علاوه بر موضوع  کمیت به حفاظت از تاسیسات آب نیز توجه داشته باشیم زیرا آب و غذا بستر مناسبی برای عملیات بیو تروریسم است و اگر کنترل این بستر از دست ما خارج شود خسارت وارده جبران ناپذیر خواهد بود.

 عوض زاده فرماندار شهرستان مانه و سملقان نیز دراین مراسم گفت: به لحاظ تعداد و اعتبار بزرگترین پروژه های آب و فاضلاب استان در این شهرستان در حال اجرا و بخشی نیز به بهره برداری رسیده است.

عوض زاده اظهار کرد: با اقدامات خوبی که در شهرستان مانه و سملقان انجام شده طی چند سال اخیر در شهرهای این شهرستان تنش آبی نداشتیم و پروژه انتقال آب از قره میدان به شهر آشخانه که در یک افق 5 ساله ترسیم شده نیز در دست پیگیری است.

وی افزود: با توجه به شرایط حساس کشور و خراب کاری معاندین، موضوع حساسیت به مخازن آب در شورای تامین شهرستان مطرح شده و با توجه به اینکه شهرستان مانه و سملقان مرزی است آب و فاضلاب روستایی نیزباید مخازن آب روستاها را به این سیستم هوشمند تجهیز کند تا آسیب پذیری کمترشود.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: آب و فاضلاب شهری وظیفه تامین آب شرب سالم را دارد و علاوه بر این وظیفه باید فاکتورهایی را تهیه کند  که درصورت بروز تهدید و حادثه خدمات ضروری را به مردم ارائه و از بحران جلوگیری کند.

ثروتی افزود: در حوزه های مختلف آب و فاضلاب شهری اقدامات بسیار خوبی در بحث پدافند غیرعامل انجام شده و امیدواریم با تلاش بیش از پیش شرکت آب و فاضلاب بتواند این اطمینان را به مردم  جهت تامین آب شرب بهداشتی دهد و با دید پدافند غیرعمل در مواقع حساس کار خودش را انجام دهد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1019 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):42
42 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15