A- A A+

20171029 120442

سامانه جامع یکپارچه چند پودمانی مدیریت وکنترل امنیت هوشمند مخازن آب شهرستان مانه وسملقان با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال افتتاح شد.

  روز یکشنبه 7 آبان ماه سال جاری سامانه جامع یکپارچه چند پودمانی مدیریت و کنترل امنیت هوشمند مخازن آب شرب شهر آشخانه با حضور مهندس ثروتی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری خراسان شمالی ، مهندس ساقی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی و عوض زاده فرماندار شهرستان مانه و سملقان با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال افتتاح گردید .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در این مراسم گفت: خوشبختانه تابستانی که سپری کردیم لحظه ای قطعی آب در هیچ کدام از شهرستان های استان نداشتیم  که این امررا مرهون همراهی مسئولین شهرستانی و استانی هستیم.

مهندس غلامحسین ساقی با اشاره به اینکه شهرستان مانه و سملقان از شهر های  پیشرو در بحث آب و فاضلاب است ، اظهارکرد: علاوه بر تامین و توزیع آب در شهرهای آشخانه ، پیش قلعه و آوا  طرح فاضلاب نیزدر شهرآشخانه در حال اجرا است .

وی با اشاره به اینکه این سامانه دومین پروژه استانی است که در مخزن 3 هزار شهرآشخانه اجرا می کنیم، افزود: حساسیت  منابع آب بر کسی پوشیده نیست و وظیفه ما این است که علاوه بر موضوع  کمیت به حفاظت از تاسیسات آب نیز توجه داشته باشیم زیرا آب و غذا بستر مناسبی برای عملیات بیو تروریسم است و اگر کنترل این بستر از دست ما خارج شود خسارت وارده جبران ناپذیر خواهد بود.

 عوض زاده فرماندار شهرستان مانه و سملقان نیز دراین مراسم گفت: به لحاظ تعداد و اعتبار بزرگترین پروژه های آب و فاضلاب استان در این شهرستان در حال اجرا و بخشی نیز به بهره برداری رسیده است.

عوض زاده اظهار کرد: با اقدامات خوبی که در شهرستان مانه و سملقان انجام شده طی چند سال اخیر در شهرهای این شهرستان تنش آبی نداشتیم و پروژه انتقال آب از قره میدان به شهر آشخانه که در یک افق 5 ساله ترسیم شده نیز در دست پیگیری است.

وی افزود: با توجه به شرایط حساس کشور و خراب کاری معاندین، موضوع حساسیت به مخازن آب در شورای تامین شهرستان مطرح شده و با توجه به اینکه شهرستان مانه و سملقان مرزی است آب و فاضلاب روستایی نیزباید مخازن آب روستاها را به این سیستم هوشمند تجهیز کند تا آسیب پذیری کمترشود.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: آب و فاضلاب شهری وظیفه تامین آب شرب سالم را دارد و علاوه بر این وظیفه باید فاکتورهایی را تهیه کند  که درصورت بروز تهدید و حادثه خدمات ضروری را به مردم ارائه و از بحران جلوگیری کند.

ثروتی افزود: در حوزه های مختلف آب و فاضلاب شهری اقدامات بسیار خوبی در بحث پدافند غیرعامل انجام شده و امیدواریم با تلاش بیش از پیش شرکت آب و فاضلاب بتواند این اطمینان را به مردم  جهت تامین آب شرب بهداشتی دهد و با دید پدافند غیرعمل در مواقع حساس کار خودش را انجام دهد.

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

1560507
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
648 بازدید
851 بازدید
2992 بازدید
2992 بازدید
9793 بازدید
33635 بازدید
1560507 بازدید

پیش بینی امروز
576

1.31%
11.12%
2.52%
0.06%
0.19%
84.81%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):18
18 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 21-05-1399, 15:33