A- A A+

مهندس ساقی 1

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: در تابستان جاری هیچ نقطه ای از استان در بخش آب شرب شهری با افت فشار و قطع آب مواجه نشد.

غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت گفت :  با تلاشها و زحمات شبانه روزی کلیه کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی و حمایت و همراهی مسئولین کشوری و استانی و شهرستانی در تابستان سال جاری شهروندان استان در هیچ نقطه ای از شهر ها  دچار کمبود و قطعی آب نشدند.

وی با اشاره  کاهش نزولات جوی در سال جاری و کاهش ذخیره آب سد های بارزو و بیدواز در حال حاضر در دو شهر شیروان و اسفراین که بخشی از آب های این شهرها از سد تامین می شد دچار تنش آبی هستیم. همچنین در شهر فاروج کمبود و تنش ابی داریم که در این سه شهر با مدیریت منابع و مخازن در تابستان سال جاری دچار کمبود و قطعی آب نشدیم.

مهندس ساقی افزود: اسفند و فروردین ماه به واسطه نزدیک شدن به تعطیلات نوروز که مصرف آب افزایش می یابد تامین آب و ایجاد منابع آبی جدید را در برنامه کاری خود قراردادیم.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکل تنش آبی حفرچاه در شهرفاروج در دست اقدام است ، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک حلقه چاه در این شهر حفرشده ولی هنوز وارد مدار نشده و چاه نیز به محض حل مشکل زمین در این منطقه حفاری می شود که درصورت بهره برداری تابستان سال آینده با مشکل خاصی مواجه نخواهیم شد.

ساقی در ادامه از اختصاص دو میلیارد تومان اعتبار از اعتبارات آب و فاضلاب کشور از محل شهرهای دارای تنش آبی به شهرهای فاروج و صفی آباد خبر داد و گفت : برای شهرهای اسفراین و شیروان نیز از محل اعتبارات استانی و کشوری اقدام شده که از محل اعتبارات استانی با مساعدت استاندار 2 میلیارد و 500 میلیون تومان مصوب شده است.

وی خاطرنشان کرد: مکاتبه ای که با آب و فاضلاب کشور نیز انجام شده قول مساعدت دادند تا 11 میلیارد و 700 میلیون تومان از محل ردیف شهرهای تنش آبی به این دوشهر اختصاص یابد.

وی از ایجاد مخزن در شهر شوقان و شیروان تا پایان سال جاری و بهره برداری از مخزن شهر پیش قلعه را از دیگر اقدامات انجام شده برای رفع مشکل تنش آبی در این شهرها عنوان کرد.

ساقی تصریح کرد: در نظرداریم با استفاده از روش خرید تضمینی برای انتقال آب از منطقه قره میدان آشخانه به شهرهای آشخانه ، قاضی و شهرآوا  نیز تامین آب کنیم که در همین راستا هم اکنون 3 حلقه چاه حفرشده و یک چاه دیگر نیز حفر خواهد شد که بعد از تکمیل ، مجوز BOT  اخذ و به سرمایه گذار واگذار می شود

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
52 بازدید
2888 بازدید

1.36%
13.40%
2.42%
0.06%
0.15%
82.61%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):37
37 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 20-02-1400, 13:07