A- A A+

1232

در آئین تکریم و معارفه مدیر دفتر فنی و مهندسی ، غلامحسین ساقی مدیر عامل شرکت گفت : شرکت های آب و فاضلاب شهری2 وظیفه ذاتی دارند که محور اول تامین و توزیع آب سالم و بهداشتی بین شهروندان است که در این شاخص صد در صد جمعیت شهری استان خراسان شمالی تحت پوشش شبکه توزیع آب شهری هستند و محور دوم جمع آوری و تصفیه فاضلاب خانگی برای ارتقای بهداشت عمومی، حفاظت از محیط زیست و منابع آب های زیر زمینی است .

ساقی به تبعات اجرا نشدن شبکه جمع آوری فاضلاب اشاره و گفت: در بخش فاضلاب باید بگوییم آب کالای یک بار مصرف نیست و باید برای جمع آوری، تصفیه و برگشت آن به چرخه در قالب اجرای طرح های فاضلاب تلاش شود که این مهم باعث حفاظت از محیط زیست، ارتقای سطح بهداشت عمومی، جلوگیری از آلودگی منابع زیر زمینی به عنوان بخشی از منابع تامین آب، تبدیل هزینه های سنگین درمان به هزینه های اندک پیشگیری و موارد دیگری می شود که همسو با سیاست اقتصاد مقاومتی است.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل  شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در ادامه افزود امروزه با توجه به کاهش بارش های آسمانی، افزایش جمعیت شهری و رشد صنعت و کشاورزی، بیش از پیش کشور ما با مسئله خشک سالی مواجه شده است.

وی اظهارمی کند: یکی از راه های مقابله با خشک سالی و کمبود آب که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته تجربه شده، استفاده دوباره از فاضلاب یا پساب و بازگرداندن آن به چرخه محیط زیست است.

ساقی در پایان گفت : در حال حاضر درصد بهره‌مندی شهروندان از خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در استان پایین تر از متوسط کشوری است و باید تلاش ‌کنیم این فاصله را کم کنیم.

در این مراسم از زحمات مهندس پوریامهر تقدیر  و مهندس روئین فرد به عنوان مدیر جدید دفتر فنی و مهندسی معرفی گردید . 

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1516 بازدید
7830 بازدید

1.29%
12.22%
2.42%
0.07%
0.17%
83.84%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):18
18 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 04-09-1399, 08:17