A- A A+

 

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی: معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی از برگزاری کارگاه آموزشی بهره برداری و نگهداری از تصفیه خانه و تاسیسات فاضلاب با حضور دکتر محمدی مدیر دفتر فاضلاب و بهره برداری از تجهیزات فاضلاب استان تهران به مدت 2 روز در سالن جلسات این شرکت خبر داد.

IMG 0095

 مهندس رضا عطایی با بیان اینکه یکی از رسالتهای تشکیل شرکت های آب و فاضلاب  جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب در کانال سیستمی شهر ها است، گفت: در همین راستا یک کارگاه آموزشی دو روزه در خصوص روشهای بهینه و بهتر تصفیه فاضلاب و مدیریت بهره برداری و نگهداری فاضلاب با حضور اپراتور های تصفیه خانه های فاضلاب استان برگزار شد.

وی اظهار داشت: در این کارگاه کلیه مراحل تصفیه فاضلاب و مشکلانی که ممکن است در حین بهره برداری یک اپراتور با آن مواجهه می شود، تشریح شد.

مهندس عطایی افزود: در دو محور مطلوب و غیر مطلوب وضعیت تصفیه خانه برای اپراتور های تشریح شد تا در صورت بروز مشکل بتوانند وضعیت تصفیه خانه را به حالت عادی برگردانند.

وی در ادامه انجام این کار را منوط به تخصص و تجربه بالا دانست.

عطایی با شاره به اینکه تصفیه خانه فاضلاب بجنورد به صورت لجن فعال هواد دهی گسترده است و طرح ارتقاء تصفیه خانه فاضلاب شهر اسفراین از برکه تثبیت به لجن فعال در حال اتمام است  و همچنین تصفیه خانه فاضلاب شهر های آشخانه و شیروان نیز که در حال احداث می باشد از همین سیستم هوادهی است، افزود: به همین دلیل باید دانش و علم اپراتور به روز شود.

 وی تصریح کرد: همچنین در این کارگاه بازدید عملی از تصفیه خانه فاضلاب شهر بجنورد صورت گرفت تا به صورت عملی با حوادث پیش روی آشنا شوند.

وی یاد آور شد: با توجه به اینکه کار در تصفیه خانه فاضلاب مشکل و طاقت فرساست، این آموزش ها باید به صورت مستمر و حداقل سالی دوبار برگزار شود

مطالب مرتبط

آمار حضور بازدیدکنندگان

0000000
امروز
دیروز
1018 بازدید
4891 بازدید

1.30%
13.37%
2.39%
0.06%
0.16%
82.73%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):43
43 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست
آخرین بروز رسانی : یکشنبه 22-01-1400, 14:15